Enza Home برند تخصصی یاتاش – فرش

با این کار اگر لکه و یا آلودگی بر روی فرش شما قرار بگیرد به همین راحتیها به چشم نخواهد آمد! به طور کلی میتوانیم بگوییم که این نوع از فرشهای ماشینی در میان سایر انواع این فرشها با اقبال بیشتری روبهرو هستند و پرفروشترین آنها نیز به حساب میآیند. با این حال هرگونه آلودگی و لکهای که در آب حل شود را میتوانید با خیال راحت از روی فرش ماشینی اکریلیک خود پاک کنید. به همین دلیل هم میتوان انتظار داشت که فرش ماشینی اکریلیک به دلیل ماندگاری و سایر ویژگیهای مثبت خود در میان سایر انواع فرش ماشینی از قیمت بالاتری برخوردار باشند. توصیه دیگری که برایتان این است که اگر به هر دلیلی فرشی ماشینی دارید که از آن استفاده نمیکنید بهتر است که آن را کاملاً لوله کرده و در گوشهای از خانه خود قرار دهید. نزدیک به سه دهه است که شرکت فرش دریاگل مشهد با شماره ثبت 150 در عرصه تولید فرش ماشینی کاشان فعالیت دارد. برخی کارخانهها با فرآیندهای خاصی، فرش پلی استر ضد باکتری و آنتی باکتریال تولید کرده اند که با مجوزهای بهداشتی معتبر مانند نشان سیب سبز هم به بازار عرضه شده اند. این محصول، هم در طرحهای سنتی و هم فانتزی بافت میگردد.

فرش کودک که تحت عنوان فرش عروسکی نیز عرضه میشود یکی دیگر از انواع فرش مدرن شناخته شده و دارای طرحهای شاد و فانتزی و شخصیتهای کارتونی است. به طور کلی شانههایی که در بازار موجود هستند از تنوع بالایی برخوردارند. الیاف موجود در این نوع از فرش ماشینی شبیه ب پشم است و غالباً نرمی و لطافت بالایی نیز برخوردار خواهند بود. برترینها: خرید فرش به عنوان یکی از اصلیترین المانها و عناصر دکوراسیونی در هر خانهای از اهمیت بالایی برخوردار است. مسئله دیگری که در زمان خرید فرش ماشینی اهمیت مییابد توجه به تراکم فرش است. وی بیان کرد: از ابتدای سال 1400 تاکنون بین 10 تا 15 درصد از همکاران ما ناچار به ابطال پروانه کسب شده و یا برخی با توجه به اتمام مهلت پروانه کسب نسبت به تمدید آن اقدام نکردهاند که این مساله سبب شده تا همکاران ما واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند و در این میان تعدادی از کارگران به ناچار بیکار شدهاند. آنگاه نشریه ای است که در هر شماره می کوشد با واکاوی یکی از خاطرات جمعی مردمان ایران، بر اساس شعار خود یعنی «باور به سرزمینِ خودت» با خوانندگانش همکلام شود. به طور کلی باید بگوییم که علاوه بر آشنایی کامل با انواع فرش ماشینی، شما باید در زمان خرید و انتخاب فرش ماشینی مناسب خود نکات خرید این محصول را نیز مدنظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید به انتخابی هوشمندانه و درست دست یابید.

معمولاً تراکمهای فرش ماشینی در ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۱۴۰۰۰، ۱۰۰۰، ۹۰۰، ۸۰۰، ۷۰۰، ۲۵۵۰، ۳۰۰۰، ۳۲۰۰ و همینطور ۴۵۰۰ رج خلاصه میشوند. این نوع از فرشهای ماشینی به لحاظ آنکه درخشندگی و زیبایی زیادی دارند معمولاً با نام ابریشم مصنوعی شناخته میشوند. طبیعی است که هر کدام از انواع فرش ماشینی دارای ویژگیهای مختص به خود هستند که مزایا و معایب مخصوص به خودشان را نیز شامل میشوند. برای خرید فرش ماشینی باید به فضایی که تصمیم به استفاده از فرش ماشینی خود دارید نیز توجه داشته باشید و بر اساس اولویت و هر ملاکی که در ذهن دارید، محصول مناسبی را خریداری نمایید. از ویژگیهای فرش ماشینی پلی پرولین میتوان به جذب پایین رطوبت اشاره کرد. از دیگر ویژگیهای برخی از محصولات پلی استر، میتوان به آنتی باکتریال بودن آنها اشاره کرد. فرش های ارزان قیمت به دلیل ارزان بودن از جنس نخ پلی استر برای بافت آنها استفاده میشود . اغلب این فرشها دارای رنگهای روشنی هستند که باعث میشود سادگی آنها بیش از هر زمان دیگری به چشم بخورد و این امر به عنوان یک ویژگی مهم در مورد قالیهای مدرن شناخته میشود. همانطور که در بالا اشاره کردیم، در صورت کپک زدن ممکن است لازم باشد فرش خود را تعویض کنید.

مسئله دیگری که باید اشاره کنیم این است که فرش ماشینی پلی پرولین لطافت و نرمی خود را زودتر از دست میدهند و در صورتی نیز که به لکههای روغنی آغشته شوند به همین راحتیها تمیز نخواهند شد! فرش پلی استر همچنین بدون بو یا ضد بوی نا و نم گرفتگی و ضد حریق نیز هست که همه این نکات باعث میشود فرش مطمئنی به خانه ببرید. به همین دلیل نیز نمیتوان و یا بهتر است بگوییم که نباید انتخاب و خرید فرش را دستکم گرفت. یکی از مسائلی که باید در زمان خرید فرش ماشینی در نظر داشته باشید تعداد گرههای فرش است. چنانچه شما میتوانید برای خرید فرش ماشینی خود با انواع شانههای ۲۲۰، ۲۵۰، ۲۸۰، ۳۲۰، ۳۸۰، ۴۰۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۵۰۰ و همینطور ۱۶۰۰ برخورد کنید. نقشه نادیا رنگ ترمه ای فرش زیبا و جدید نادیا از محصولات جدید کارخانه فرش کاشان است که با کیفیت فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ بافت شده است. برای مثال اگر فضای خانه شما کوچک است و میخواهید که با کمک یک فرش ماشینی مناسب، فضای خانه را بزرگتر نشان دهید، توصیه ما این است که به سراغ فرشهای ماشینی با رنگهای روشنتر بروید تا بتوانید با کمک آن، خانه خود را روشنتر، دلبازتر و بزرگتر نمایان کنید.