چرا خرید فرش های سبک مدرن بیشتر شده است؟

فرش 1200 شانه تراکم 3600 طرح افشان از پرفروش ترین انواع فرش های 1200 شانه کاشان میباشد. تار و پود اولین فرش ماشینی ایران، در کاشان گره خورده و کاشان به پایتخت فرش ماشینی معروف است زیرا کارخانهجات و صنایع مورد نیاز برای تولید فرش ماشینی در این شهر بسیار زیاد است و فرش کاشان با کیفیت بالا، به عنوان فرش ماشینی درجه یک در طرح ، نقش، تراکم و سایز مختلف تولید میشود. انتخاب این رنگ برای فرش مستلزم این است که سبک کلاسیک برای دکوراسیون خود انتخاب کنیم که در این سبک از چوب بسیار استفاده میشود و عامه پسند است. فرش مدرن به عنوان نمونهای جدید از فرشهای ماشینی شناخته میشود که دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ بوده و افراد برحسب نیازی که دارند میتوانند یکی از انواع مختلف آن را خریداری نمایند. فرشهای مدرنی که دارای شانه و تراکم بالایی هستند به عنوان قالیهای مقاوم شناخته میشوند.

به طور کلی باید بدانید فرش دستباف به نسبت دیگر انواع فرشها، قیمتی بالاتر داشته و گرانتر است؛ در واقع با توجه به هنری که برای تولید و بافت این نوع از فرشها به کار میرود، ارزش آنها به نسبت سایر مدلهای فرش بالاتر بوده و در واقع به عنوان محصولی گرانبها شناخته میشوند. فرش دستباف نایین به صورت چهار لا، شش لا و 9 لا بافته می شود. فرش دستباف تبریز نیز با نقشه لچک ترنج یا افشان در ابعاد شش متر از 12میلیون تومان به بالا ، در ابعاد 9متری از 19میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متری از 30میلیون تومان به بالا به فروش میرسند. علاوهبرآن طرحهای دستباف گونه دارای گلهای ریزی بود که با حذف ترنج، گلهای فرش درشتتر و بهصورت پراکنده شد و به همین دلیل این طرح را افشان نامگذاری کردند و به آن فرش بدون ترنج هم میگویند. نوع دیگری از انواع الیاف مصنوعی ، پلی پروپیلن یا اولفین میباشد که به نوعی جزو الیاف ارزان قیمت نیز محسوب میشود ، همچنین رنگپذیری بسیار خوب الیاف پلی پروپیلن باعث شده تا هزینه ی رنگآمیزی آنها نیز نسبت به سایر الیاف کمتر باشد ؛ بنابراین فرشهایی به این جنس ، گزینهی مناسبیست برای خریدارانی که قصد خرید فرشی با قیمت مناسب را دارند.

در بافت فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود. قبلا این محصولات، از کشور ترکیه وارد بازار ایران می شد. برای مشاهده طرح های اصیل وارد شوید . معمولا طرحهای فرش آشپزخانه، برگرفته از وسایل داخل آشپزخانه است، مثلا فرش آشپزخانه طرح قاشق و ادویه، فرش آشپزخانه طرح سبزیجات و… این محصول، عموما برای مکانهای پر رفتوآمد از جمله آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. اگر برای آشپزخانه و یا سالن پذیرایی خود به دنبال فرشی با طرح جذاب و وزن کم هستید توصیه ما به شما خرید یک فرش شنل است. ضمن عرض سلام و خسته نباشید به آقای حسینی و همکاران گرامیشان از آنجاییکه هدف خرید فرش را داشتم، برای تهیه اش همه جا دنبال فرش بودم تا اینکه بعد از مدتی جستجو به سایت ایفرش مراجعه کرده و دیدم علاوه براینکه قیمت فرش ها دارای تخفیف فوق العاده میباشد, همچنین ارسال رایگان و ضمانت برگشت درصورت هر گونه عیب ونقص هم دارند. این دسته از فرشها دارای طرحهای سنتی و عشایری بوده و در بافت آنها از الیاف لطیفی استفاده شده که محبوبت آنها را دو چندان کرده است. این دسته از فرشهای فانتزی دارای طول عمر و دوام بسیار بالایی هستند که همین امر موجب شده توجهات بسیاری را به خود جلب کنند.

در بافت این دسته از فرشها از الیاف ضد حساسیت استفاده شده و دوام و طول عمر بالایی دارند و در برابر شستشوی مکرر نیز هیچ آسیبی به الیاف آنها وارد نمیشود. مهمترین عاملی که در طول عمر و دوام فرش تأثیر دارد جنس آن میباشد. زیرا بالا بودن شانه و تراکم به معنای فشردگی الیاف بوده و همین امر موجب میشود در برابر پاخوردگی و یا شستشو طول عمر بیشتری داشته باشند. البته این امر را نمیتوان دلیل بی کیفیتی فرش به شمار آورد و برعکس فرشهای فریز از نرمی و لطافت خاصی برخوردار هستند و در طول مدت استفاده ظاهر زیبای خود را از دست نمیدهند، جهت خرید انواع فرش مدرن میتوانید آن را به صورت اینترنتی از سایت فرش عالی قاپو تهیه نمائید. بدیهیست در برخی از شهرهای کشور این کارخانجات از کثرت بیشتری برخوردار است و همچنین محصولات برخی از شهر ها مانند کاشان ، تبریز و مشهد از معروفیت و محبوبیت بیشتری نسبت به سایر مناطق برخوردار است. برخی از محصولات این دسته هم با نخ اکریلیک بافته می شوند. تنوع بالا در طرح و نقش و کیفیت بالای محصولات این فیلدکاری نیز نقش موثری در تثبیت فرهنگ خرید تابلو فرش دارد. در ادامه برخی از انواع این قالیها را معرفی خواهیم کرد که آشنایی با آنها خالی از لطف نبوده و کمک میکند تا در هنگام خرید با آگاهی بیشتری اقدام نمائید.