همه چیز درباره نمادها و نقوش – کجارو

تمامی ابعاد استاندارد فرش ماشینی به صورت قالیچه فرش و کناره فرش در سایت خرید فرش ماشینی عرضه می شود. تا چند دهه پیش از این، کمتر کسی تصوری از خرید غیرحضوری در ذهن داشت. تاریخچه پیدایش فرشهای ماشینی در ایران به حدود 50 سال پیش برمیگردد. قدمت استفاده از فرش از نوع دستبافت ایرانی به قرنها پیش در زمان ساسانیان برمیگردد. البته رنگ فرشهای نایلونی در مدت زمان کمی کم میشود و رنگپریده به نظر میآیند. از نظر تاریخی؛ حدود چهل سال است که انواع طرح فرش ماشینی در ایران تولید می شود و با گذشت زمان عواملی چون ، طرح های بسیار متنوع و متفاوت و همچنین قیمت مناسبی که به دلیل سرعت تولید و نوع الیاف و مواد اولیه ی آنهاست ، سبب استقبال زیادی از سوی مردم شده است. طرح های اسلیمی انواع بسیار زیادی دارند. نوع دیگری از انواع الیاف مصنوعی ، پلی پروپیلن یا اولفین میباشد که به نوعی جزو الیاف ارزان قیمت نیز محسوب میشود ، همچنین رنگپذیری بسیار خوب الیاف پلی پروپیلن باعث شده تا هزینه ی رنگآمیزی آنها نیز نسبت به سایر الیاف کمتر باشد ؛ بنابراین فرشهایی به این جنس ، گزینهی مناسبیست برای خریدارانی که قصد خرید فرشی با قیمت مناسب را دارند.

فرش دستبافت یا قالی دستبافت از انواع فرشهایی است که ایرانیان تبحر خاصی در طراحی و بافت آن دارند؛ به نحوی که فرش دستباف ایرانی در سراسر جهان شناخته شده و مشهور است. برای تعیین قدمت و عمر فرشهای دستباف معیارهای ثابت و مشخصی وجود دارد، برای مثال اصطلاح «فرش نو» برای فرشهایی به کار میرود که در پنج سال اخیر بافته شدهاند. این موضوع ممکن است برای شما یا سایر اعضای خانواده تان حساسیت ایجاد کند برای جلوگیری از این مشکل بهتر است به سراغ فرش های دستباف بروید. بهترین مرکز خرید فرش باید علاوه بر امکان خرید حضوری به مشتریان خود خدمات آنلاین نیز ارائه کند. استقبال بی نظیر مردم ایران و سایر کشورها در خرید و استفاده از فرش ماشینی سبب شده تا امروزه در اکثر شهرهای کشور کارخانجات فرش ماشینی دایر شود. مهم ترین مساله ای که باید در مورد این فرشها بدانید نوع جنس نخ خاب آنهاست که از جنس اکرلیک می باشد و همین امر سبب شده تا این نوع از فرشهای ماشینی از لحاظ شستشو و در معرض نور قرار گرفتن دچار هیچ گونه تغییری نشوند. جالب است بدانید در این شهر بیشتر از ۷۰۰ واحد فعال در امر تولید فرش ماشینی فعال میباشند و همین امر این شهر را در خصوص تولید فرش ماشینی مشهور ساخته است.

توجه به این مسئله میتواند شما را از دام سودجویانی که فرشهای بیکیفیت را بهجای فرشهای اصیل عرضه میکنند، برهاند.۴. آن دسته فرش هایی که در بافت شان نایلون به کار رفته است با دوام تر از نمونه های دیگر هستند. به دلیل گران بودن نخ ابریشم برای رسیدن به فرشهای ماشینی جذاب تر ، الیافی با عنوان پلیاستر یا ابریشم مصنوعی تولید شد تا در بافت نوعی از فرشهای ماشینی مورد استفاده قرار گیرد. گلیم ماشینی، نوع ارزان تر فرش ماشینی است که بدون پرز است و اصطلاحا تختبافی میشود. معمولا جنس نخ فرش دستباف، ابریشم و پشم و جنس نخ فرش های ماشینی، پولی پروپیلن و نایلون است. هنگام خرید فرش، بهخصوص فرشهای ماشینی، حتما به سریال، گارانتی معتبر فرش و ضمانتنامه دقت کنید. از میان فرش های ماشینی آنهایی را انتخاب کنید که تراکم بیشتری دارند. در حال حاضر فرش های ماشینی ای که در بازار موجود هستند فرشهایی ۵۰۰ ، ۷۰۰ ، ۹۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ شانه هستند که تراکم آنها نیز بین ۱۰۰۰ تا ۲۷۵۰ میباشد.

چیدمانهای مدرن و امروزی، فرشهایی نیاز دارند که با سادگی و طرح سایر وسایل موجود در آن فضا، همخوانی داشته باشند. فرش ماشینی همانطور که از اسم آن مشخص است قالیای ست که برخلاف قالی دستبافت با به کارگیری ماشین آلات صنعتی بافته می شود. 1- فرش های گل برجسته به دلیل تنوع طرح و رنگ و قیمت مناسب شان طرفداران زیادی دارند. به همین دلیل فرش های 1200 شانه در بازار فعلی ازجمله پرطرفدارترین فرشهای ماشینی هستند. برای نمونه ارتفاع خاب یک فرش 1200 شانه حدود 8 میلی متر است و ارتفاع خاب فرش 700 شانه حدود 11 میلیمتر است. فرش 1200 شانه کاشان از مرغوب ترین نوع فرش ماشینی در جهان است و شما می توانید برای خرید فرش 1200 شانه در همین سایت اقدام کنید، تمام محصولات با ضمانت اصل بودن همراه است و در صورت کوچکترین مغایرتی با عکس و مشخصات ارائه شده برای آن، فرش به رایگان مرجوع خواهد شد. بهطور کلی فرشهای تبریز، قم، کاشان و مناطق شمالی ایران را پرطرفدارترین فرشهای ایرانی میدانند. امروزه کشور ما حدود سی درصد از فرشهای دستباف دنیا را تولید و تامین میکند و قابل ذکر است که تقریبا در همه جای دنیا بهترین و زیباترین فرشها را برای ایران میدانند.