همه چیز درباره فرش ماشینی

دیگر نکته مهم در انتخاب فرش، انتخاب یک فروشگاه مناسب برای خرید فرش است. در کنار تاریخچه درخشان صنعت فرش کاشان، عوامل گوناگونی سبب مشهور شدن این صنعت در دنیا در حال حاضر میباشد، 80 % کارخانجات و شرکت های فرش ماشینی کاشان از بهترین و به روزترین ماشین آلات بافندگی روز دنیا برای تولید انواع محصولات خود استفاده می کنند، همچنین بهره گیری از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه از دیگر عوامل باکیفیت بودن فرش کاشان در مقایسه با سایر تولیدات در سطح جهانی میباشد. همانطور که از اسم آن پیداست تنها گلها و برگهای موجود روی این نوع قالی از نخ ابریشم بافته میشود و سایر قسمتهای آن از پشم تشکیل شده است. تولید فرش در کاشان یکی از اصلی ترین صنایع برجسته در این شهر می باشد که از قالیچه و کناره فرش تا ابعاد فرش 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری بافته و به بازار فرش عرضه می شود. صادرات فرش و فرش ارزان اما با کیفیت بالا از ارکان مهم اقتصادی کشور محسوب می شود که خرسندیم شرکت ما در این مهم موفق بوده است. این نوعفرش ها در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند ولی نسبت به دیگر فرش ها قیمت ارزان تری دارند.

شرکت فرش ارغوان کاشان تولیدکننده و صادرکننده نمونه استان اصفهان اینبار با ارائه فرش ماشینی درجه یک و ایجاد یک فروشگاه اینترنتی فرش بستری مهم و آسان برای خرید فرش خوب ایجاد کرده است که هموطنان عزیز می توانند با خرید بی واسطه که کارخانه فرش پشتیبان خرید آن ها است فرش کاشان را با قیمت فرش ارزان از کارخانه فرش کاشان خریداری نموده و درب منزل به صورت رایگان تحویل گیرند. از طرفی چون طرح فرش مدرن، فانتزی و متفاوت است، این رنگ ها روی آن می نشیند و در نهایت فرشی چشم نواز و زیبا تولید می شود که طرح و رنگی هماهنگ و خوشایند دارد. اما انتخاب طرح و رنگ هم به دکوراسیون و سبک زندگی شما بستگی دارد. گلیم راه پله هم به صورت تکی -روپله ای- و هم رولی تولید میشود. چله کشی، بستن چوب کوجی، تثبیت چلهها و زنجیربافی از جمله مراحل بافت گلیم است.

در این نوع از قالی فقط نقش گل و بوتهها پرزدار است و زمینه آن از پودهای نازک و ضخیم پوشیده شده است. این روزها و با توجه به گرانی موجود در سطح بازار، قیمت فرش ماشینی بسیار مناسب بوده و امکان تهیه آن را برای افراد با هر توان خرید فراهم کرده است. این نوع فرش ابریشمی که به اصطلاح به فرش های ابریشمی ماشینی معروف است، به دلیل استفاده از نخ بسیار ریز و براق میکرومدال از لطافت و نرمی فوقالعادهای برخوردار است. برای تعیین قدمت و عمر فرشهای دستباف معیارهای ثابت و مشخصی وجود دارد، برای مثال اصطلاح «فرش نو» برای فرشهایی به کار میرود که در پنج سال اخیر بافته شدهاند. البته به دلیل ابعاد آن که باعرضهای نیم متر یا 1 متر و 70 سانتیمتر و در طول 3 تا 10 متر بافته میشود برای راهروها و راهپلهها نیز مورداستفاده قرار میگیرد. قالیچههای 3 متری با ابعاد 2.20 در 1.40 متر را نیز سجادهای یا دو ذرعی مینامند.

هر فرش دارای دو تراکم طولی و عرضی است که به تراکم عرضی فرشها، شانه گفته میشود. همچنین خود تولید کننده باشد و قیمتهای دست اولی را به مشتری اعلام کند. شرکت فرش آویژه به عنوان صادر کننده نمونه کشوری همواره سعی کرده تا محصولاتی با بالاترین استانداردهای بین المللی را در اختیار هموطنان خوبمان قرار دهد، چرا که هر ایرانی شایسته استفاده از بهترین هاست. سی پرشیا فروشگاه آنلاین تخصصی فرش دستباف است که به پشتوانه تجارب ارزنده کارشناسان مجرب این حرفه و دانش و تخصص متخصصین تجارت الکترونیک و بر پایه اصول کلیدی تنوع بالا، محتوای دقیق و مشتری مداری موفق شده است تا روز به روز فعالیت خود را توسعه بخشیده و به عنوان یک وب سایت فروشگاهی بین المللی فعالیت نماید. اصولا فرش های با شانه بالا، فرش هایی با ظرافت بیشتر هستند و قیمت بالاتری نسبت به فرش با شانه و تراکم پایین تر دارند. قالی گلابریشم از نظر قیمت نسبت به قالی تمام ابریشم و قالی کف ابریشم ارزانتر است اما از نظر هنری بسیار ارزشمند است. قالیها از نظر ابعاد به چهار دسته کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ تقسیم میشوند و ابعاد آنها از 2 در 3 متر تا 4 در 6 متر و حتی بیشتر متغیر است.