همه چیز درباره فرش ماشینی

از جمله تولیدات درجه یک و فرش اصل فرش ماشینی کاشان می توان به فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و قالی 1500 شانه اشاره کرد. ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. فرش کودک در فروشگاه اینترنتی فرشخونه، در دسته کاملا جدایی با نام فرش عروسکی وجود دارد که برای مشاهده محصولات آن، میتوانید به آن دسته مراجعه نمایید. قالی در ابعاد زیر یک متر تا بالای 24 مترمربع بافته میشود و طبق ابعاد هر یک نام خاصی دارد. در ادامه قصد داریم تا مهمترین نکات لازم برای خرید یک فرش ماشینی خوب را با شما به اشتراک بگذاریم.

اما در هنگام خرید فرش ماشینی، باید به یک سری نکات توجه کنید تا بتوانید فرش مناسبی را خریداری نمایید. محمدی گفت: از ابتدای سال تاکنون بر قیمت برخی مواد اولیه مورد نیاز این صنف بین 500 تا 600 درصد افزوده شده به طوری که ابتدای سال هیدورسولفات را بشکهای 1.5 میلیون تومان خریداری میکردیم اما اکنون قیمت این ماده مهم به بشکهای 10.5 میلیون تومان رسیده است. از ویژگیهای بارز این نوع فرش میتوان به ساختار نرم و منعطف آن اشاره کرد چراکه تماماً از پشم طبیعی گوسفند بافته میشود و همین مسئله آن را تبدیل به نوعی عایق طبیعی کرده است چون به دلیل خاصیت پشم در سرما گرم بوده و در هوای گرم خنک است. به اندازه فرشهای دستباف دقت کنید؛ این مسئله به این معنا نیست که حساسیت بیش از اندازه به خرج دهید؛ چراکه در فرشهای طبیعی اختلاف اندازه چند سانتیمتری طبیعی و قابل چشمپوشی است؛ ولی اختلاف اندازه بیش از چند سانتیمتر نوعی عیب در فرشها به شمار میرود. کلکی کمعرض تر از قالی است ولی طول آن بیشتر از قالی است هرچند این اندازه معمولاً از 4 متر تجاوز نمیکند. قطعا هرچه شانه فرش بالاتر باشد یعنی تعداد گره های فرش بیشتر باشد، فرش ریزبافت تر شده و به فرش های دستبافت شبیه تر می شود و البته استحکام و دوام فرش نیز افزایش مییابد.

اما چون این محصولات را غالبا به عنوان فرش قیمت مناسب می شناسند بیشتر از نخ های ارزان تر در تولید آن ها استفاده می شود. رایگان بودن ارسال کلیه محصولات فروشگاه اینترنتی فرشخونه و همین طور تحویل در کمترین زمان، اصلیترین مزایای فرشخونه است که همواره موجب رضایتمندی مشتریان بوده است. این نوع از قالی از ترکیب پشم و ابریشم تشکیل شده است. اختلاف قیمت بین فرش ماشینی و دستباف مهمترین وجه تمایز آنهاست اما توجه داشته باشید که به هر حال نوع نخ و الیاف استفاده شده در بافت فرش گاهی باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود. چله نوعی قالی پشمی است اما پرزهایش از الیاف دیگری بافته میشود. این نوع فرش ابریشمی که به اصطلاح به فرش های ابریشمی ماشینی معروف است، به دلیل استفاده از نخ بسیار ریز و براق میکرومدال از لطافت و نرمی فوقالعادهای برخوردار است. این نوع قالی گرانترین و نفیسترین نوع فرش محسوب میشود و بافتی بسیار ریز دارد. فرش ایرانی از نظر طرح و رنگ بسیار غنی است و از تنوع بالایی برخوردار است به طوری که در 19 طرح مختلف دستهبندی میشود که هرکدام نیز زیرشاخههای خود را دارد از همین رو پاسخگوی تمام سلیقهها و علایق بوده و در دکوراسیون مدرن نیز جایگاه خاصی دارد.

در فرش های مدرن و فانتزی، به دلیل نداشتن محدودیت در طرح، رنگ های ترکیبی هم به چشم می خورد. تراکم عرضی فرش (شانه): به تعداد ریشه (گره رنگ) در یک متر از عرض فرش میگویند که به نام شانه شناخته میشود. کاربرد نخ پرز در بافت گره های رنگ است ، به این صورت که خاب به دور نخ پود به شکل گرهی U مانند قرار میگیرد. البته به دلیل ابعاد آن که باعرضهای نیم متر یا 1 متر و 70 سانتیمتر و در طول 3 تا 10 متر بافته میشود برای راهروها و راهپلهها نیز مورداستفاده قرار میگیرد. قالیها از نظر ابعاد به چهار دسته کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ تقسیم میشوند و ابعاد آنها از 2 در 3 متر تا 4 در 6 متر و حتی بیشتر متغیر است. فرش ابریشمی دیوان 1700 شانه است و تراکم 5400 دارد. نوع جدید فرش شنل، به فرش فانتزی کنزو شهرت دارد و نوع نخ بافت شده در آن مرغوبتر است. فرش کاشان دارای کیفیتی است که حتی خریدان داخلی نیز اولین گزینه برای خرید فرش میدانند. البته باید بدانیم که فرش خوب را نیز از کجا باید بخریم. علت قیمت بالای آن نیز استفاده از ابریشم در تار و پود و پرزهای آن است.