معرفی کاربردی ترین لیست لوازم قنادی و شیرینی پزی

این ابزار، ابزاری نیستند که شما هر روز از آنها استفاده کنید. و افراد همواره سعی دارند بهترین، به روز ترین و ارزان ترین لوازم قنادی را خرید کنند. لوازم قنادی هایی که به صورت عمده کار میکنن و بیشتر تامین کننده قنادی های هستند. در هر شهری که باشید لوازم قنادی هایی که به صورت عمده کار میکنند زیاد نیستند. اگر به صورت حرفهای مشغول شیرینیپزی باشید به ابزار حرفهای نیز نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، قالب مخصوص مافین برای درست کردن غذاهایی از جمله کوفته قلقلی، پیتزای فنجانی، و پیراشکی کوچگ گوشت نیز مناسب است. با این حال، این ابزار برای برش دادن نان پیتزا هم به کار میآید. کافیست یک قالب مخصوص درست کردن نان در آشپزخانه خود داشته باشید. این نوع قالب شبیه به سینی فر است و ابزاری است که باید حتما یک یا دو عدد از آن را در آشپزخانه خود داشته باشید. در این جا دیگر نگرانی در مورد چسبیدن ژله یا کیک به قالب وجود ندارد. در دنیا حدود 25 نوع آرد و صدها پودر و محصول قنادی وجود دارد و این تنوع گسترده می تواند خریداران را در خرید آرد و پودرهای قنادی، کمی گیج کند.

در این مقاله با توجه به نیاز قنادان در نظر داریم برخی از مواردی که در حین تهیه تجهیزات قنادی باید به آن توجه کنید را خدمت شما معرفی کنیم. برخی از معروفترین و پرکاربردترین قالبهای شیرینیپزی در زیر معرفی شده است. اگر دوست دارید که در آشپزخانه خود فقط یک چاقو داشته باشید، میتوانید یک چاقوی مخوص سرآشپز تهیه کنید که چاقویی همه فن حریف است! برای مثال در بازار صالح آباد هم میتوانید ظرف و ظرف آشپزخانه مانند اردو خوری سرامیکی و لوازم برقی را بخرید و هم امکان خرید لباس برای همه گروههای سنی وجود دارد. میتوان گفت قالب یکی از ابزار اولیه و اصلی قنادی است که همه به آن نیاز دارند. اول از همه لازمه که ی کم توضیح در مورد لوازم قنادی ها بهتون بدم. در شیراز میتونید به حدافاصل ۴ راه هنگ و ۴ راه فرشته برید و اونجا لوازم قنادی بزرگ شیراز وجود داره.

معمولا در این شهر ها دو الی سه تا لوازم قنادی بزرگ وجود داره که واردات دارند و جنسشون رو مستقیم از چین وارد میکنند. شما میتوانید با استفاده از این قالب، انواع مختلفی از شیرینی مثل کیک، براونی، کوکی، و بارهای رژیمی را درست کنید. اما اگر اهل تزئین کردن روی کیک و شیرینیهای خود هستید، بد نیست که ابزاری مخصوص پخش گردن خامه روی کیک، و تزئین کردن آن را داشته باشید. اگر اهل درست کردن کیک، به خصوص کیک دو لایه هستید، بهتر است که دو عدد قالب کیک گرد با ابعاد 8 یا 9 اینچ در آشپزخانه خود داشته باشید. فقط یادتان باشد که حتما اندازه هر دو قالب را یکسان انتخاب کنید تا بتوانید کیک دو لایه هم درست کنید. اگر قبل از اینکه خمیر مایه کیک را شیرینی را داخل قالب مورد نظر بریزید، کف آن یک لایه کاغذ مخصوص شیرینی پزی پهن کنید، هم جدا کردن شیرینی از قالب راحتتر میشود، هم تمیز کردن قالب. شما میتوانید با استفاده از آن مدل قالب، هم کوکی درست کنید، هم پیتزا، و هم انواع غذاهای دیگر.

نیازی نیست که حتما برای خرید یک همزن برقی ایستاده هزینه زیادی پرداخت کنید، یک همزن برقی ساده هم پاسخگوی نیازهای شما در کیک و شیرینی پزی خواهد بود. برای شکل و زیبایی دادن به برخی از شیرینی ها ، بیسکوییت ها و یا حتی خمیر فوندانت ها از این نوع قالب فوندانت ها در خرید لوازم قنادی به فروش می رسد. علاوه بر این، شما میتوانید مواد غذایی و میوهها و سبزیجات کوچکتر (که چاقوی سرآشپز برای برش دادن آنها خیلی بزرگ است) را با این مدل چاقو برش بدهید. معمولا برای صاف کردن سطح کیک و شیرینی از پالت مخصوصی استفاده میشود که در دو نوع صاف و شکسته در بازار موجود هستند و سایزهای گوناگونی دارند. بقیه لوازم قنادی های شهر های بزرگ معمولا یا از تهران و یا از واردکننده های شهرشون خرید میکنند. لوازم قنادی فروشان این منطقه معمولا به تهران و خیلی از شهر های کوچک رو تامین میکنند. درست است که این مدل قالب مخصوص درست کردن انواع پای است، اما شما میتوانید با استفاده از آن دسرهای دیگری نیز درست کنید. ولی اگر شکل پیتزا برای شما مهم نیست، میتوانید از هر مدل قالب دیگری که دوست دارید استفاده کنید.