لوازم قنادی رضایی (کاظم آباد – بنی هاشم، تهران) – نقشه نشان

همواره بسیار از افراد برای اینکه شیرینی و کیک های خود را به شکل دلخواه خود در بیاورند ، از قالب ها متفاوتی استفاده می کنند. شما میتوانید با استفاده از رمکین، دسرهایی مثل پودینگ را به اندازه یک نفر سرو کنید. درست است که این مدل قالب مخصوص درست کردن انواع پای است، اما شما میتوانید با استفاده از آن دسرهای دیگری نیز درست کنید. اگر همیشه کیکهای بزرگ درست نمیکنید، حتما به یک قالب کیک کوچک و مربع شکل با ابعاد 8 در 8 یا 9 در 9 اینچ هم نیاز دارید که بتوانید با استفاده از آن، مقدار کمی کوکی، یک کیک کوچک، یک براونی کوچک، یا نان درست کنید. اگر به صورت حرفهای مشغول شیرینیپزی باشید به ابزار حرفهای نیز نیاز خواهید داشت. بعضی دیگر از این صفحات نیز از جنس سیلیکون ساخته میشوند و قابل شستشو و مصرف دوباره هستند. در خرید قالب ها این را در نظر داشته باشید که ، در جنس هایی چون تفلون و سیلیکون وجود دارند که ، قیمت های بالاتر ولی در عوض کیفیت و مرغوبیت بالتری نسبت به قالب ها فلزی دیگر دارند.

این ابزار در جنس های پلاستیکی و فلزی در بازار به فروش می رسید و شما میتوانید نسبت به نیاز خود از آن تیه کنید. زمانی که کیک و شیرینی درست میکنید، باید اجازه بدهید که برای مدتی خنک بشوند و سپس آنها را سرو کنید. داشتن یک ظرف مخصوص سوفله تنها زمانی ضروری است که شما دائما انواع سوفله را درست کنید. با این کار، هم شیرینی شما خنک میشود و هم درست مثل زمانی که تازه و داغ از داخل فر بیرن آمده بود، خوش طعم باقی میماند. برای این کار، لازمه تا شاخص های درستی رو لحاظ کنید. از جمله ابزارهای مورد نیاز برای قنادی و شیرینیپزی، سینی فر است که در جنسهای مختلفی مانند تفلون و گالوانیزه، در بازار عرضه میشود که بسته به نیاز خود میتوانید در سایزهای مختلف آن را خریداری کنید. علاوه بر این، قالب مخصوص مافین برای درست کردن غذاهایی از جمله کوفته قلقلی، پیتزای فنجانی، و پیراشکی کوچگ گوشت نیز مناسب است. که از جمله مهمترین آنها میتوان به فر شیرینی پزی اشاره کرد. نیازی نیست که حتما برای خرید یک همزن برقی ایستاده هزینه زیادی پرداخت کنید، یک همزن برقی ساده هم پاسخگوی نیازهای شما در کیک و شیرینی پزی خواهد بود.

ولی اگر اهل درست کردن این مدل غذاها نیستید، نیازی به یک قالب کمربندی ندارید و میتوانید با استفاده از یک قالب معمولی هم چیزکیک و پیتزای ساده درست کنید. البته شما میتوانید با استفاده از یک چنگال هم به راحتی این کار را انجام بدهید. شما میتوانید با استفاده از یک چاقوی خیلی تیز هم همین کار را انجام بدهید. در این شرایط باید کیک یا شیرینی خود را روی یک صفحه فلزی خنک کننده که به شکل قفسه است قرار بدهید تا هوا در اطراف شیرینی جریان پیدا کند. این وسیله برای گرفتن آب لیمو ترش، لیمو شیریت، پرتقال، و میوههای دیگری از این خانواده مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید با استفاده از آن مدل قالب، هم کوکی درست کنید، هم پیتزا، و هم انواع غذاهای دیگر. شما میتوانید با استفاده از این مدل قالب، مافین و کاپ کیک درست کنید. برای اینکه مواد کیک به قالب شما نچسبد و به راحتی قابلیت جدا شدن داشته باشد، میتوانید از کپسولهای کیک استفاده کنید. بدنه این مدل قالب، قابلیت جدا شدن دارد؛ درست مثل یک کمربند.

زیرا در صورت بی کیفیت بودن مواد اولیه قنادی، درست کردن کیک و شیرینی بی فایده است. اگر قبل از اینکه خمیر مایه کیک را شیرینی را داخل قالب مورد نظر بریزید، کف آن یک لایه کاغذ مخصوص شیرینی پزی پهن کنید، هم جدا کردن شیرینی از قالب راحتتر میشود، هم تمیز کردن قالب. اگر دائما انواع پای را درست میکنید، بهتر است که ابزار مخصوص برش پای هم تهیه کنید. و لوازم قنادی هایی که برای کیک پزی های خونگی درست شدند. در همه ی موارد، به لوازم و وسایل مورد نیاز برای قنادی نیاز است که با تهیه آن ها، از خرید مواد اولیه کیک پزی و شیرینی پزی گرفته تا لوازم تزیین آن که شامل طیف گسترده ای از وسایل تزیین کیک و شیرینی می شود، می توان شیرینی پزی و کیک پزی را آسان تر کرد. در این میان خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر که همه نوع ابزار را با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار شما قرار دهد میتواند بهترین گزینه باشد. اصل اساسی لحظات شاد و انواع مراسم ها در کل دنیا بوده و اکنون نیز، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. غالبا در شهر های کوچک ، تنها یک لوازم قنادی وجود داره که شیرینی فروشی ها از اون خرید میکنند.