فرش کاشان⭐️جشنواره فرش ماشینی کاشان بدون واسطه در شرکت فرش ایرانیان کاشان

بزرگ ترین صادرکننده فرش در ایران، شهر کاشان است که کیفیت و ارزش فرش کاشان را نشان میدهد. فرش 700 شانه کاشان در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد تولید می گردد، پرفروش ترین انواع فرش 700 شانه شامل، فرش 700 شانه 9 متری، فرش 700 شانه 12 متری میباشد. پرطرفدارترین فرشهای دستباف ایرانی را متعلق به شهرهای تبریز، کاشان و قم میدانند؛ با این حال معیارهای شخصی شما نیز مشخص میکنند با توجه به ویژگی فرشها و سلیقه شما، فرش کدام خطه برای شما بهتر است. پاسخ این سوال به شما بستگی دارد. ضخامت فرش به مواردی چون شانه، تراکم و جنس الیاف بستگی دارد به طور مثال منظور از تراکم فرش ماشینی؛ دو برابر تعداد گره هایی است که در یک متر از طول فرش وجود دارد، یعنی در هر متر از طول فرش با تراکم 2550، تعدادی معادل 1350 گره وجود دارد. چندان فرقی ندارد که هدف از خرید تابلوفرش تکمیل دکوراتیو منزل باشد یا هدیه دادن آن، در هر حال این خریدی موفق از طرف مشتریان هنردوست بهشمار میآید. رویایی که این روزها به واقعیت پیوسته و کار خرید تابلو فرش را بسیار آسان نموده است.

شاید اغلب افراد تفاوت بین فرش و قالی را ندانند اما همانطور که گفته شد فرش کلمهای کلی است برای انواع زیرانداز در حالی که قالی زیرمجموعه فرش محسوب میشود و به فرشهای پرزداری اطلاق میشود که ما آنها را با نام فرش دستبافت و فرش ماشینی میشناسیم. اما قبل از تصمیم به پاره کردن فرش با متخصصین ما در قالیشویی خوب کامرانیه مشورت کنید، چرا که آسیب های خفیف اغلب برطرف می شوند. آسیب های خفیف آب اغلب قابل ترمیم است، اما در برخی موارد حاد نیز ممکن است نیاز به تعویض فرش کپک زده باشد. آسیب بید به طور کلی قابل رفع است به شرطی که خیلی شدید نباشد. اگر می دانید فرش شما از ماده ای مانند پشم ساخته شده است، مراقب آسیب های بعدی بیدزدگی باشید. باسلام بازار است، با تمام ویژگیهای یک بازار بزرگ و تودرتو ولی با یک تفاوت ارزشمند: تمام راستههای این بازار یکجا پیش چشم شما هستند. رییس اتحادیه فرش دستباف روستایی اصفهان با بیان اینکه در حوزه فرش دستباف عمده مشکلات کاهش تولید و مسائل بافندهها است، گفت: بازار فرش دستباف بی شک مشتریهای خود را دارد اما تولیدات این حوزه به دلیل کاهش تعداد بافندهها کم شده است و نسل جوان نیز تمایلی برای ورود به این حرفه از خود نشان نمیدهند.

اگر تمایل دارید در دکوراسیون مدرن خانه خود فرشی را بیاندازید که حال و هوای گذشته را تداعی کند توصیه ما به شما فرش گبه است. بدون شک شما نمی خواهید سلامتی خود یا فرزندان تان را در معرض خطر قرار دهید. همچنین باید به دنبال نگهداری سوراخ های کوچک در وسط فرش خود باشید. به طور کلی سوراخ ها قابل تعمیر هستند تا زمانی که الیاف اطراف سوراخ هنوز در شرایط خوبی باشند. فرش پاره شده ممکن است بازتر شده و تعمیر آن بسیار دشوارتر شود. اما این تعمیر معمولا گران تر است زیرا به بازسازی نیاز دارد. وی با اشاره به گرانی مواد اولیه تولید فرش گفت: ۷۰ درصد مواد اولیه فرش دستباف وارداتی است، زیرا نوع کیفیت مواد اولیه داخلی برای همه فرشها مناسب نیست؛ به عنوان نمونه پشم تولید داخل برای فرش هایی که رج شمار کمی دارد مناسب است و ما مجبوریم کرک و پشم را از نیوزلند، شیلی، اروگوئه و استرالیا وارد کنیم.

وی افزود: یکی از بهترین راهها برای فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی استفاده از ظرفیت موجود در بخش فرش دستباف است زیرا این کالا به صورت صد درصد در بخش خصوصی تولید میشود، اما متاسفانه اقتصاد کشور ما دولتی است و توجهی به این حوزه نمیشود. برای فرش دستباف وجود دارد، رقابت در حوزه فرش داخلی و خارجی است، دست درازی به این هنر از داخل و خارج انجام میشود. شهبازی تاکید کرد: اگر نگاه به فرش ملی باشد و بپذیریم این هنر- صنعت، سرمایه کشور است که میتواند ایجاد ثروت کند، بسیاری از مسائل این حوزه حل میشود. شهبازی اضافه کرد: زیر بخش دام وزارت جهاد کشاورزی در روند اصلاح نژاد گوسفند کار جدی انجام نمیدهد تا مواد اولیه با کیفیت در کشور تولید شود، اکنون صنعت گاوداری توسط جهاد کشاورزی اصلاح شده است، اما این کار برای گوسفند انجام نمیشود، بی شک خروجی این فعالیت منجر به رونق صنعت فرش دستباف میشود. قالیهای مدرن دارای طراحی ساده ای بوده و به طور معمول رنگهای طوسی و نقرهای و نوک مدادی بخش اصلی آنها را تشکیل داده است.