فرش و تابلوفرش

به گزارش صبا، شماره شانزدهم مجله «آنگاه» با پرداختن به سوژه فرش برای مخاطبان منتشر شد و پیش فروش آن به صورت مجازی در سایت و پیشگاه آنگاه آغاز شده است. به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شب گذشته نمایشگاه فرش شهر هرمزگان با حضور علاقهمندان به این حوزه و جمعی از مردم شهر بندرعباس، جنب پل رسالت به افتتاح رسید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در آیین تجلیل از ۱۸ هنرمندِ صنایع دستی شهرستان کاشان با بیان اینکه صنایع دستی باید پوستاندازی کند، گفت: در حوزه فرش، چون نتوانستیم خودمان را با سلیقه بازار هماهنگ کنیم، بازار این کالا را از دست دادیم و فرشهای بیهویت، جای فرش اصیل کاشان را گرفت. به گزارش ایرنا، موزه فرش دستبافت ترکمن توسط خانم حصل خانجانی راه اندازی شده و دومین موزه تخصصی فرش ترکمن در گلستان است. راهرفتن و بزرگشدنمان روی آن اتفاق افتاده است. سلنا که قطعا از این اتفاق خجالت زده شده بود، سعی کرد هر چه سریعتر از صحنه خارج شود. یکی از نگرانی های اغلب سلبریتی های هالیوودی، خطری است که همیشه حین پوشیدن کفش پاشنه بلند همراهشان است، خطر زمین خوردن که جدیدترین خبر آن به نام سلنا گومز خواننده ثبت شد و جزئیات و تصاویرش را در این بخش از چهره ها در نمناک مشاهده میکنید.

دقایقی بعد، این خواننده معروف خارجی باز هم سوژه دوربین ها شد و این درست زمانی بود که برای حضور روی صحنه با پای برهنه و بدون کفش حاضر شد. در قسمت زیر تصاویری از سلنا گومز روی فرش قرمز با پای برهنه وقتی که پاشنه کفشش می شکنه را قرار داده ایم. سلنا گومز بازیگری را با نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی کودکانه بارنی و دوستان آغاز کرد. الیاف مصرفی، ثبات رنگ و سهولت نگهداری و نیز تراکم در بافت در این مورد نقش خوبی ایفا کرده و اقبال عمومی به انواع این تولیدات را بیشتر کرده است. این نوع از فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی ساخته شدهاند و معمولاً هم ارزانقیمت هستند. وی تصریح کرد: در واحدهای مختلف با توجه به ظرفیت آنها بین ۱۵ تا حتی ۱۰۰ کارگر مشغول کار هستند که به طور میانگین بین ۲۵ تا ۳۰ درصد آنها اکنون کار خود را از دست دادهاند و بیکار شدهاند. وی بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از همکاران ما ناچار به ابطال پروانه کسب شده و یا برخی با توجه به اتمام مهلت پروانه کسب نسبت به تمدید آن اقدام نکردهاند که این مساله سبب شده تا همکاران ما واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند و در این میان تعدادی از کارگران به ناچار بیکار شدهاند.

فرش چیزی که در خانه هرکدام از ما بوده و هست آن را دیده و لمس کردهایم. در ویدئوهای منتشر شده به خوبی دیده می شود که سلنا گومز زمانی که با کفشهای پاشنه بلند نوک تیز خود روی فرش قرمز جوایز انجمن بازیگران فیلم (SAG) راه میرود تا اینکه تلو تلو خورد و با زانو به زمین افتاد. ساعاتی پیش، سلنا گومز در حالی که با کفشهای پاشنه بلندش روی فرش قرمز جوایز SAG راه میرفت، تعادلش را از دست داد و زمین خورد. البته فردی در کنار سلنا بود تا به سرعت به او کمک کند تا بلند شود. به نظر میرسد که سلنا نمیخواست پس از آن ماجرا، خطر سقوط دوباره را بپذیرد. شاید شما قصد داشته باشید برای فضای پذیرایی منزل خود فرش کلاسیک تهیه کنید و فرش های ماشینی با طرح های اصیل ایرانی را میپسندید پس فرش 1500 شانه , فرش 1200 شانه , فرش 1000 شانه , فرش 700 شانه و فرش های 500 شانه گزینه های خوبی برای شما هستند , و یا شاید به دنیال طرح های مدرن هستید و به فرش فانتزی مدرن علاقه مند هستید , از فرش طرح ترک , فرش چهل تکه ( پچ ورک ) , فرش کهنه نما , فرش فرانسوی , فرش پرزبلند شگی , فرش مراکشی , گلیم , و گبه در سایت تک فرش دیدن کنید و طرح مورد را نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید و همچنین اگر قصد دارید برای اتاق فرزند دلبندتان فرشی خریداری کنید حتما سری به فرش اتاق کودک در سایت تک فرش بزنید و زیباترین طرح فرش ها را مشاهده کنید .

قیمت فرش فانتزی ترک ۵۰۰ شانه و ۴۰۰ شانه، مناسبتر از قالیهای تراکم بالاست. کودکان علاقه خاصی به طرحهای فانتزی و شخصیتهای کارتونی دارند به همین دلیل تولیدکنندگان این فرشها به نظر آنها نیز توجه کرده و نمونههای باکیفیتی را روانه بازار کردهاند. یکی از علل استقبال مردم از فرش های ماشینی کاشان شباهت بسیار زیاد آن با فرش دستبافت این منطقه و قیمت مناسب آنها میباشد. پیتر دبروژ منتقد فیلم از ورایتی این فیلم را تحسین کرد و نوشت: ریوز روند فوقالعاده تیره این فیلم را با سطحی از هیجان به پیش میبرد که توجیه مناسبی برای طولانی بودن نسبتاً زیاد فیلم است. ریوز گفت با وجود اینکه ۲ بار واکسن زده و دوز تقویتی سوم را هم دریافت کرده کووید گرفته ولی خبر خوب این است که حالش خوب است. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، اولین نمایش جهانی «بتمن» در حالی در نیویورک انجام شد که کارگردان آن مت ریوز به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ نتوانست در مراسم فرش قرمز فیلم حضور یابد. به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، یکی از کارهایی که در این مدت انجام میشود شستشوی فرشهاست که با توجه به فراگیر شدن زندگی آپارتمانی، سالهاست که این کار را واحدهای صنفی قالیشویی انجام میدهند.