فرش دستباف را تا ۱۵ سال آینده فقط در موزهها میبینیم – ایمنا

نوع جدید دیگری از فرش ماشینی است، تولید فرش گل برجسته به این صورت میباشد که یک یا دو نخ از الیاف فرش دارای این ویژگی هستند که به هنگام فرایند هیت ست شدن فرش (بعد از تولید اولیه و در هنگام بخاردهی) طولشان کاهش مییابد نسبت به ۶ یا ۷ نخ دیگر و کاهش طول خواب باعث برجسته شدن ظاهر کلی فرش می شود. در آستانه نوروز به رسم گذشته اقدام به شستوشوی فرش، مبل و . گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نه گفتن به خرید فرش های ارزان قیمت قدم اول است. لازم به ذکر است که اغلب نخ تار ، در فرشهای ماشینی پلی پروپیلن وBCF از همان جنسی میباشد که نخ پرز را تشکیل میدهد چراکه نخ BCF نسبت به مخلوط پنبه و پلی استر ، جنس ارزان تری محسوب میشود. فرشهای ارزان قیمت طرحهای زیادی دارند که در هتلها، نمازخانهها، مدارس، خوابگاههای دانشجویی و کمک برای جهیزیه همچین برای کمک به سیل زدگان و کمک به زله زدگان استفاده میشود. مدیرعامل شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری طی مصاحبهای با خبرنگار فارس با اشاره به مصرف بیش از انتظار آب در شهرکرد در روزهای اخیر گفت: انتظار داریم مردم در این روزهای پایانی سال نهایتا ۷۰۰ لیتر بر ثانیه آب مصرف کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، با وجود اینکه سالهاست تغییر شرایط اقلیمی اغلب استانهای کشور از جمله چهارمحال و بختیاری را درگیر خشکسالی کرده است، برخی از مردم هنوز این واقعیت تلخ را قبول نکردهاند و در مصرف آب هیچ محدودیتی برای خود قائل نیستند. براساس این گزارش، کارآگاهان در پی اظهارات مرد راننده، بلافاصله منزل ویلایی دو طبقه ای را شناسایی کردند که راننده وانت فرش ها را به آن ساختمان منتقل کرده بود اما هیچ کس درون منزل نبود و موتورسیکلت آپاچی هم داخل ساختمان وجود نداشت. پسر جوانی که ماجرای «آدم ربایی» را به پلیس گزارش داده بود، در تشریح جزئیات این حادثه به کارآگاهان گفت: ظهر پنج شنبه (بیست و هشتم بهمن) موتورسواری که کاپشن بادی و شلوار پلنگی به تن داشت به فرش فروشی پدرم در منطقه گلشهر مشهد مراجعه کرد و او را با خودش برد ولی ساعتی بعد همان جوان آپاچی سوار دوباره به همراه راننده یک دستگاه وانت پیکان به فرش فروشی وارد شده و در حالی که کلید فروشگاه را در اختیار داشته سه تخته فرش را به قسمت بار خودرو وانت انداخته و با خود برده اند اما اکنون از پدرم که مردی حدود 57 ساله است، هیچ خبری نداریم و به منزل هم بازنگشته است.

این مرد راننده که مدعی بود برای امرار معاش خانواده اش با خودرو باربری می کند تا نان حلالی به دست آورد از ماجرای آدم ربایی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: حدود بعداز ظهر بود که جوانی از من خواست تا در قبال دریافت 30 هزار تومان دستمزد، سه تخته فرش را به خیابان شهید شفیعی 39 انتقال دهم. متهم 40 ساله که خود را «جلیل – ذ» معرفی می کرد و سه فقره سابقه کیفری سرقت داشت، در حالی سرقت فرش ها را پذیرفت که مدعی بود در قتل مرد فرش فروش نقشی نداشته و فرد ناشناس دیگری او را کشته است. به گزارش فارس، میانگین مصرف آب روزانه هر فرد در استان ۱۵۰ لیتر است که اگر بهینه مصرف شود به ۷۰ لیتر هم میرسد و یک بار شستن فرش در خانه مصرف چند روز آب یک شهروند را هدر میدهد. ادامه گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، در حالی که متهم یاد شده همچنان قصد داشت فرد ناشناس را به عنوان «قاتل» معرفی کند، وی پس از گذشت چند روز از وقوع جنایت، مقابل میز عدالت ایستاد تا به سوالات تخصصی قاضی «عارفی راد» درباره چگونگی ماجرای سرقت فرش ها پاسخ دهد.

شهر کاشان نه فقط در زمینه فرش دستباف بلکه در صنعت فرش ماشینی به عنوان مرکز و قطب اصلی در کل دنیا شناخته شده است. رییس اتحادیه فرش دستباف روستایی اصفهان خاطرنشان کرد: در تعاریف، اقتصاد روستا وابسته به کشاورزی، دام یا صنایع دستی عنوان میشود که مهم ترین محصول صنایع دستی کشور ما فرش است، بیش از ۸۵ درصد از استانهای کشور ما این هنر- صنعت را دارند. وی ادامه داد: در قالیشویی آب غیرشهری و با فشار بالا استفاده میشود و در منزل آب شرب شهری و با فشار کم مورد استفاده است که فقط منجر به خیس شدن فرش میشود و شستوشوی شرعی و پاکشویی انجام نمیگیرد. زیرا این فرش مدرن، به نحوی طراحی شده است که در انواع محیطها کاربرد دارد و با سبک دکوراسیون قدیم و جدید تناسب دارد. در حالی که ضخامت سایر فرش های ماشینی بین 1.2 تا 1.8 میلیمتر است. دیجی فرش : معتبر ترین سایت خرید اینترنتی فرش ماشینی انواع فرش ماشینی با بهترین کیفیت و ضمانت در سایت دیجی فرش ارائه می شود. به همین دلیل آنان با حفظ صحنه کشف جسد، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و بدین ترتیب دقایقی بعد با حضور شبانه قاضی «محمود عارفی راد» در منزل مذکور، پارچه های طناب گونه از اطراف فرش باز شد که جسد مرد فرش فروش درون آن قرار داشت.