شهر فرش: خرید جدیدترین محصولات فرش ماشینی سال 1400 ✔️

ساعاتی پیش، سلنا گومز در حالی که با کفشهای پاشنه بلندش روی فرش قرمز جوایز SAG راه میرفت، تعادلش را از دست داد و زمین خورد. یکی از نگرانی های اغلب سلبریتی های هالیوودی، خطری است که همیشه حین پوشیدن کفش پاشنه بلند همراهشان است، خطر زمین خوردن که جدیدترین خبر آن به نام سلنا گومز خواننده ثبت شد و جزئیات و تصاویرش را در این بخش از چهره ها در نمناک مشاهده میکنید. در ویدئوهای منتشر شده به خوبی دیده می شود که سلنا گومز زمانی که با کفشهای پاشنه بلند نوک تیز خود روی فرش قرمز جوایز انجمن بازیگران فیلم (SAG) راه میرود تا اینکه تلو تلو خورد و با زانو به زمین افتاد. دقایقی بعد، این خواننده معروف خارجی باز هم سوژه دوربین ها شد و این درست زمانی بود که برای حضور روی صحنه با پای برهنه و بدون کفش حاضر شد. این مساله سبب شده تا بهمن ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل شرایط کاری برای فعالان این صنف سختتر شود به طوری که ۱۰ درصد از رونق کار آنها در این بازه زمانی کاسته شده که بخشی از آن مربوط به ترس مردم از شیوع ویروس کروناست و بخشی دیگر متعلق به اوضاع نابسامان اقتصادی و توان ضعیف مالی است که سبب شده تا مردم در بهمن ماه جاری رغبتی برای ارسال فرشهای خود برای شستشو به مناسب نوروز ۱۴۰۱ نکنند.

توضیح داد: در سایت اتحادیه نسبت به معرفی حدود ۴۰۰ واحد صنفی مجاز و زیر نظر این اتحادیه اقدام شده و حتی مردم نظرات خود را نسبت به نحوه انجام خدمات رسانی آنها درج کردهاند و شما میتوانید با خیال راحت نسبت به انتخاب قالیشویی مورد نظر خود اقدام کنید و شهروندان باید بدانند تمام واحدهای صنفی در تمام مناطق شهر تهران خدمات رسانی میکنند. در این مراسم که با حضور رابرت پتینسون، زویی کراویتس و دیگر بازیگران فیلم انجام شد، کارگردان که غایب اصلی برنامه بود از طریق تماس ویدئویی زنده، پیش از نمایش فیلم دلیل غیبت خود را توضیح داد. وی درباره نرخهای تعیین شده برای خدمات شستشوی فرش و قالی توضیح داد: در آخر آذرماه هر سال قیمت خدمات قالیشویی تعیین میشود و تمام خدمات شستشوی فرش و قالی تا آذر ۱۴۰۱ بر اساس این نرخ اعمال خواهد شد. حمید محمدی کمسرخ، رییس اتحادیه قالیشویان تهران درباره وضعیت کاری اعضای این صنف در آستانه نوروز توضیح داد: بازار کاری ما نسبت به سال گذشته کساد است و تقریبا ۱۰ درصد از میزان فعالیت واحدهای صنفی ما کاسته شده است، زیرا مردم نسبت به شیوع ویروس کرونا و احتمال انتقال آن از سوی کارگران واحدهای صنفی برای حمل و نقل فرش ترس و واهمه دارند بنابراین از تعداد سفارشهای خدمات شستشوی فرش در تهران کاسته شده است.

گفتنی است نرخها نسبت به قیمت مواد اولیه افزایش چندانی نداشته و براساس آخرین نرخنامه تعیین شده نرخ شستشوی فرشهای ماشینی معمولی ۱۶.۵ هزار تومان بابت هر متر مربع تعیین شده که بر این مبلغ ۳.۵ هزار تومان بابت کاور و ۲ هزار تومان هزینه سرویس ایاب و ذهاب افزوده میشود و به عبارت دیگر شستشوی یک فرش ماشینی معمولی با بسته بندی و کاور متری ۲۲ هزار تومان میشود. رییس اتحادیه قالیشویان تهران درباره هزینه شستشوی فرشهای دستباف معمولی گفت: شستشوی درجه یک این فرشها با کاور و سرویس؛ متری ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان، برای فرشهای روشن کاشان، اردکان با بستهبندی و ایاب و ذهاب ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان و برای فرشهای تبریز و گل ابریشم ۸۰ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده است. فرشهای ماشینی مدرن، گلابریشم و فانتزی هم متری ۲۲.۵ هزار تومان تعیین شده که با ۳.۵ هزار تومان کاور و ۲ هزار تومان کاور در مجموع متری ۲۸ هزار تومان شستشوی درجه یک میشوند.

محمدی گفت: مواردی مشاهده شده که این افراد نسبت به دریافت فرشهای دستباف ۵۰ یا ۱۰۰ میلیونی اقدام کردهاند و دیگر فرش را بازنگرداندهاند. همچنین فرش ۱۵۰۰ شانه نیز تراکم بافت بالاتری به نسبت دیگر فرشها دارد. وی بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از همکاران ما ناچار به ابطال پروانه کسب شده و یا برخی با توجه به اتمام مهلت پروانه کسب نسبت به تمدید آن اقدام نکردهاند که این مساله سبب شده تا همکاران ما واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند و در این میان تعدادی از کارگران به ناچار بیکار شدهاند. وی تصریح کرد: در واحدهای مختلف با توجه به ظرفیت آنها بین 15 تا حتی 100 کارگر مشغول کار هستند که به طور میانگین بین 25 تا 30 درصد آنها اکنون کار خود را از دست دادهاند و بیکار شدهاند. وی تصریح کرد: در واحدهای مختلف با توجه به ظرفیت آنها بین ۱۵ تا حتی ۱۰۰ کارگر مشغول کار هستند که به طور میانگین بین ۲۵ تا ۳۰ درصد آنها اکنون کار خود را از دست دادهاند و بیکار شدهاند.