راهنمای تعمیر فرش – همشهری آنلاین

اجداد ما بر روی فرش ايرانی چشم به جهان گشودند و هر گاه كه آنان در صلح و آرامش میزيستند، بر روی گلهای قالی، چشم از دنيای فانی فرو بستند و به ديار باقی شتافتند. نقشه نادیا رنگ ترمه ای فرش زیبا و جدید نادیا از محصولات جدید کارخانه فرش کاشان است که با کیفیت فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ بافت شده است. این رنگ ها در طیف هایی از رنگ هایی خاص، به روز می شوند. چرا بیشتر افراد فرشهای تیره رنگ را انتخاب میکنند؟ به همین دلیل نیز نمیتوان و یا بهتر است بگوییم که نباید انتخاب و خرید فرش را دستکم گرفت. طبیعی است که هر کدام از انواع فرش ماشینی دارای ویژگیهای مختص به خود هستند که مزایا و معایب مخصوص به خودشان را نیز شامل میشوند. اگر به دنبال خرید فرش ماشینی هستید باید آمادگی آن را داشته باشید که با انواع متنوع و متفاوتی از این محصول روبهرو شوید. علاوه بر این باید اضافه کنیم که فرش ماشینی اکریلیک معمولاً دوام و ماندگاری خوبی دارد و به همین دلیل نیز بیشتر افراد در زمان خرید و انتخاب فرش ماشینی به دنبال این مدل میروند.

الیاف موجود در این نوع از فرش ماشینی شبیه ب پشم است و غالباً نرمی و لطافت بالایی نیز برخوردار خواهند بود. اختلاف قیمت بین فرش ماشینی و دستباف مهمترین وجه تمایز آنهاست اما توجه داشته باشید که به هر حال نوع نخ و الیاف استفاده شده در بافت فرش گاهی باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود. بطور کلی چهار نوع فرش ماشینی در بازار وجود دارد که عبارتند از : فرشهای ماشینی پشمی ، فرشهای ماشینی اکریلیک ، فرشهای ماشینی پلی استر و فرشهای ماشینی پلی پروپیلن. این نوع از فرشهای ماشینی به لحاظ آنکه درخشندگی و زیبایی زیادی دارند معمولاً با نام ابریشم مصنوعی شناخته میشوند. از دکوراسیونهای گرم و صمیمی خانههای ییلاقی گرفته، تا دکوراسیون ساده و سرد خانههای مینیمال شهری و مدرن، همه و همه ظرفیت پذیرش قالی و گلیم ایرانی را در خود دارند. شرکت فرش محتشم تولید کننده انواع فرش ماشینی کلاسیک و مدرن با به روز ترین تکنولوژی جهانی و ناب ترین هنر ایرانی از سال 1382 کار خود را در قلب تولید فرش ایران کاشان شروع کرده این کارخانه 55 هکتار وسعت و 1100 نفر از متخصصان و جوانان ایرانی را در کادر خود داراست . نمایش موفقی از هنر که در چند دهه اخیر با تنوع طرح، کیفیت متریال و ظرافت در بافت، جایگاه شایستهای در منازل ایرانی پیدا کرده است..

شرکت فرش ارغوان کاشان تولیدکننده و صادرکننده نمونه استان اصفهان اینبار با ارائه فرش ماشینی درجه یک و ایجاد یک فروشگاه اینترنتی فرش بستری مهم و آسان برای خرید فرش خوب ایجاد کرده است که هموطنان عزیز می توانند با خرید بی واسطه که کارخانه فرش پشتیبان خرید آن ها است فرش کاشان را با قیمت فرش ارزان از کارخانه فرش کاشان خریداری نموده و درب منزل به صورت رایگان تحویل گیرند. یک کاربرد فرش ایرانی در دکور منزل این است که میتوانید برای زیر میز غذاخوری استفاده کنید که نمونهای از آن را در تصویر زیر مشاهده میکنید. خوشبختانه چه اتاق نشمین شما بزرگ و چه کوچک باشد، فرش ایرانی را میتوانید در اندازههای مختلف استفاده کنید. میتوانید حتی راه پلهها را هم با فرش ایرانی بپوشانید. همچنین میتوانید با چسباندن تکههای فرش به پلهها فضا را خلاقانهتر کنید. شهروندان نباید فریب قیمت ارزان و تبلیغات این چنینی را بخورند، زیرا به حتم متضرر خواهند شد.

توضیح داد: در سایت اتحادیه نسبت به معرفی حدود ۴۰۰ واحد صنفی مجاز و زیر نظر این اتحادیه اقدام شده و حتی مردم نظرات خود را نسبت به نحوه انجام خدمات رسانی آنها درج کردهاند و شما میتوانید با خیال راحت نسبت به انتخاب قالیشویی مورد نظر خود اقدام کنید و شهروندان باید بدانند تمام واحدهای صنفی در تمام مناطق شهر تهران خدمات رسانی میکنند. در اتاق نشیمن بزرگ، مانند تصاویر زیر، میتوانید مبلها را دور فرش و روی کفپوش بچینید. یکی از ویژگیهای دیگر فرش ماشینی اکریلیک که حتماً باید به آن اشاره کنیم این است که اگر آلودگیها و لکههای روغنی بر روی این فرش بیفتد به راحتی قابل شستوشو نیست. با این حال هرگونه آلودگی و لکهای که در آب حل شود را میتوانید با خیال راحت از روی فرش ماشینی اکریلیک خود پاک کنید. میتوانید در راهروهای مدرن خانه خود نیز از نوستالژی فرش و گلیم ایرانی بهره ببرید. تابلوفرش از محصولات هنری خاصی است که علاوه بر ارزش مادی از ماهیت معنوی بالایی نیز بهرهمند است. فرش پلی استر همچنین بدون بو یا ضد بوی نا و نم گرفتگی و ضد حریق نیز هست که همه این نکات باعث میشود فرش مطمئنی به خانه ببرید.