تنها طرح و رنگ بندی متفاوتی دارند

اگر علاقمند به محیطهای سنتی و طرحهای آنتیک هستید، فرش فانتزی وینتیج، بهترین گزینه برای دکوراسیون شما است. تار و پود این فرش ها از جنس نخ های ضخیم و باریکی است که وقتی رویشان راه بروید به راحتی کنده می شوند. شما می توانید با قدرت انتخاب بالا از میان مدل های متنوع یا فضایی فوق العاده مدرن برای خانه ی خود ایجاد نمایید و یا با استفاده از فرش های آنتیک با نقش و نگارهای سنتی، ظاهری متفاوت برای خانه ی خود خلق نمایید. همانطور که اشاره شد یکی از ویژگیهای بسیار مهم و مشهود شهر فرش، تنوع بسیار بالای محصولات عرضه شده در این فروشگاه است؛ به نحوی که شما به عنوان یک مشتری بسیار حساس با سلیقه خاص، با مراجعه حضوری به شهر فرش و یا با ورود به سایت اصلی این مرکز معتبر به طور حتم میتوانید فرش دستبافتی که طراحی آن با سلیقه شما یکسان میباشد را انتخاب و برای خرید آن ثبت سفارش کنید. قالیهای مدرن دارای طراحی ساده ای بوده و به طور معمول رنگهای طوسی و نقرهای و نوک مدادی بخش اصلی آنها را تشکیل داده است. فرش افشان با استقبال بیشماری از مشتریان روبرو شد و منجر به افزایش انگیزه طراحان شد تا این نقشه فرش را در طرحهای متنوعی طراحی کنند.

طرحهای هندسی به کار رفته در سطح فرش این امکان را به افراد میدهد که آنها را با عناصر مختلف دکوراسیون داخلی هماهنگ کرده و فضایی ایده آل را ایجاد کنند. ارتباط بصری که این فرشها به وجود میآورند فضایی شاد و صمیمی را ایجاد کرده و مانع از شلوغ دیده شدن فضای خانه میشود. عمدتاً قالیهای مدرن در اندازههای کوچک بافته میشوند تا به عنوان کفپوشی زیبا در خانه استفاده شود. این قالیهای ماشینی برای فضاهایی با ابعاد کوچک بسیار ایده آل بوده و سادگی آنها موجب میشود تا امکان تطابق با محیطهای گوناگون را داشته باشند. رییس اتحادیه فرش دستباف روستایی استان اصفهان تصریح کرد: کشورهای رقیب، فرشهای دستباف و ماشینی با نقشههای ایرانی تولید میکنند و به عنوان نمونه میتوان به بلژیک اشاره کرد که فرش ابریشمی ماشینی با نقش و نگار ایرانی تولید میکنند. مهمترین ویژگی که در مورد فرش مدرن میتوان عنوان کرد نبود طرح خاص و خطوط رنگی منظم است.

با توجه شهری که فرش در آن بافته میشود، نوع بافت و الیاف مصرفی در بافت این نوع فرش متفاوت است. وی افزود: یکی از بهترین راهها برای فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی استفاده از ظرفیت موجود در بخش فرش دستباف است زیرا این کالا به صورت صد درصد در بخش خصوصی تولید میشود، اما متاسفانه اقتصاد کشور ما دولتی است و توجهی به این حوزه نمیشود. وی با اشاره به گرانی مواد اولیه تولید فرش گفت: ۷۰ درصد مواد اولیه فرش دستباف وارداتی است، زیرا نوع کیفیت مواد اولیه داخلی برای همه فرشها مناسب نیست؛ به عنوان نمونه پشم تولید داخل برای فرش هایی که رج شمار کمی دارد مناسب است و ما مجبوریم کرک و پشم را از نیوزلند، شیلی، اروگوئه و استرالیا وارد کنیم. برای ترمیم فرش خود چه کنیم؟ معمولا بیشتر آسیب های فرش قابل ترمیم هستند. آسیب های خفیف آب اغلب قابل ترمیم است، اما در برخی موارد حاد نیز ممکن است نیاز به تعویض فرش کپک زده باشد.

ممکن است صدمه ای وارد شود که نتوانید فرش را پس از تمیز کردن کاملا خشک کند. در مناطق مرطوب، آب و کپک زدن مورد دیگری است که می تواند الیاف زیرین فرش شما را پوسیده کند. فرش شما کوچکتر خواهد شد، اما ممکن است بتواند مدت طولانی تری دوام بیاورد. اگر تکه های نخ و رنگ بر روی فرش شما از بین رفته است، احتمالاً به دلیل بیدزدگی است. رییس اتحادیه فرش دستباف روستایی اصفهان با بیان اینکه در حوزه فرش دستباف عمده مشکلات کاهش تولید و مسائل بافندهها است، گفت: بازار فرش دستباف بی شک مشتریهای خود را دارد اما تولیدات این حوزه به دلیل کاهش تعداد بافندهها کم شده است و نسل جوان نیز تمایلی برای ورود به این حرفه از خود نشان نمیدهند. مهمترین عاملی که در طول عمر و دوام فرش تأثیر دارد جنس آن میباشد. این دسته از قالیهای ماشینی دارای ضخامت کمتری بوده و از رنگهای مختلفی در بافت آنها استفاده میشود که کاملاً متناسب با دکوراسیون مدرن است. فرش تیره برای خانهی شما بهتر است یا فرش روشن؟ اگر می دانید فرش شما از ماده ای مانند پشم ساخته شده است، مراقب آسیب های بعدی بیدزدگی باشید.