تنها طرح و رنگ بندی متفاوتی دارند

فرش تاپ آسیا از سال 1390 و با بیش از 20 سال تجربه در امر تولید انواع فرش ماشینی در زمینی به مساحت 7000 متر مربع در شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی فعالیت خود را آغاز کرد. فرش شش لا نایین در ابعاد شش متر از 10میلیون تا 14میلیون تومان، در ابعاد 9متر از 13 تا 25 میلیون تومان و در ابعاد 12متر از 20 تا 30 میلیون تومان به فروش میرسد. فرش دستباف 50 رج چله نخ در ابعاد شش متر از 11 میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9متر از 18 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 24 میلیون تومان به بالا به فروش می رسد. در این نوشته، فرش مدرن را از دو جنبه طرح و نوع بافت فرش دستهبندی و معرفی می نماییم. از جشنواره بزرگ یلدایی فرش محتشم جا نمانید! باقی مانده های غذا و خرده نان ها خیلی زود لا به لای این نخ ها جا خوش می کنند و جاروکردن شان هم اصلا ساده نیست. به دلیل مشکلات اقتصادی و صرفه جویی در هزینه های جاری خانواده های ایرانی تمایل دارند کالا و خدمات خود را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت خریداری نمایند، برای این امر چندین روش در بازار خرید و فروش انواع محصولات موجود میباشد، بازار فرش ماشینی نیز از این امر مثتنی نمی باشد و خریداران فرش ماشینی تمایل دارند بهترین نوع فرش ماشینی را از برترین برندهای تولید کننده فرش ماشینی با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری نمایند، یکی از مرسوم ترین روش های موجود خرید فرش ماشینی از درب کارخانه می باشد.

امروزه اکثر داوطلبان خرید فرش به دنبال خرید فرش ماشینی کاشان هستند، دو شهر کاشان و آران بیدگل قریب به 70 درصد فرش ماشینی مورد نیاز کشور را تامین می کنند. فرش دستباف نایین به صورت چهار لا، شش لا و 9 لا بافته می شود. فرش ماشینی گونهای مصنوعی از قالی است که بر خلاف فرش دستباف توسط ماشین الآت صنعتی بافته میشود. بدین معنی که پس از خرید محصول از این مجموعه، تا 2 سال امکان استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی برای شما فراهم شده است. برای اطلاع از قیمت و خرید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه کاشان بصورت اینترنتی به سایت ملک شاه مراجعه کنید. فرشهای تهیه شده از اکریلیک در برابر عوامل محیطی مقاومتر هستند.۲. البته با رشد تکنولوژی و با توجه به اینکه بافت فرش دستباف به زحمت و زمان زیادی نیاز دارد و خرید آن برای همه اقشار جامعه مقدور نیست، به مرور فرشهای ماشینی جای خود را در بازار باز کردند. نکته چهارم : بیشتر افراد در خرید فرش ماشینی ، فرشی را برای منزل انتخاب می کنند که دور تا دور خانه را بپوشاند ، اما این کار اشتباه است . فرش ماشینی شش متری 700شانه با تراکم 1400 نیز 732هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت فرش دستباف چهارمحال و بختیاری نیز در ابعاد شش متری از شش تا 9 میلیون تومان و در ابعاد 9متری از 9 تا 14 میلیون تومان است. در حالی فرش دستباف به عنوان یکی از اصلی ترین صادرات غیرنفتی کشورمان در کنار زعفران و پسته به شمار رفته و در دنیا مشتریهای ویژهای دارد که طی سالهای اخیر از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و جای خود را به فرشهای چینی و نظایر آن داده است. «شركت تهيه و توليد فرش آستان قدس رضوي» در تاريخ 1360/12/23 بهصورت «سهامي خاص» تأسيس و با شماره 2502 در تاريخ 1361/1/31 در اداره ثبت اسناد و املاک ناحیه 2 مشهد به ثبت رسيد و پس از آن در تاريخ 1362/5/1 شروع به بهرهبرداري و فعالیت کرد. این موضوع که مستقیما بر کیفیت و قیمت کار موثر است، مسیرهای انتخاب و خرید انواع فرش ماشینی را از هم جدا میکند. شاید برخی بر این باور باشند که فرش در دکوراسیون مدرن جایگاه چندانی ندارد اما اقبال مردم برای خرید فرش خلاف این مسئله را ثابت میکند؛ از طرفی با نگاهی دقیقتر به این موضوع به جلوه گری خاص این جادوی ایرانی در دکوراسیون پی خواهیم برد؛ اما پیش از آن که به این مسئله بپردازیم باید با فرش و طرحهای آن بیشتر آشنا شویم.

از آنجایی که فرش اصلی ترین آیتم در دکوراسیون خانههای ایرانی به حساب میآید برای پاسخگویی به نیاز مشتریان در مجموعه ماهورمارکت انواع فرشهای ماشینی کلاسیک، در سبکهای فرش اصفهان، تبریز، کرمان و قم و همچنین طرح فرش افشان با بیش از صد نقشه از برندهای برتر فرش کاشان عرضه میشود. فرش دستباف کاشان به صورت 42خانه ،48خانه،52خانه و 70 خانه بافته می شود که هرچه تعداد خانه ها بالاتر باشد، فرش مرغوب تر و ریزبافت تر است. فرشهای ما بافته می شوند تا زیبایی در خانه ها جاودانه شود. بسیاری از کارشناسان تحریم ها را علت اصلی کم رونقی صادرات در چند سال اخیر میدانند، اما این صادر کننده نمونه فرش معتقد است اینکه فکر کنیم اگر تحریم ها برداشته شود، صادرات رونق می یابد، فکری اشتباه است. در بازار تهران فرش ماشینی شش متری 700شانه با تراکم 2550 به مبلغ 839هزار تومان عرضه می شود. قیمت فرش دستباف قم در ابعاد شش متر از متری 25میلیون تومان به بالا، در ابعاد 9متر از 45 میلیون تومان به بالا و در ابعاد 12 متر از 80 میلیون تومان به بالا به فروش می رسد.