تنها طرح و رنگ بندی متفاوتی دارند

کلمه فرش در واقع واژهای عربی است به معنای زمین و در زبان فارسی بیشتر معنای زیرانداز و کفپوش را انتقال میدهد از این رو قالی، قالیچه، گلیم، جاجیم، زیلو، پلاس و … اجداد ما بر روی فرش ايرانی چشم به جهان گشودند و هر گاه كه آنان در صلح و آرامش میزيستند، بر روی گلهای قالی، چشم از دنيای فانی فرو بستند و به ديار باقی شتافتند. فرش فانتزی شنل، دارای رنگهای شاد و گرم و در برخی از آنها، ترکیب قهوهای است که توسط ماشینآلات بسیار پیشرفته بافته میشود. نمونه رنگ بندی های پرفروش دکوراسیون فرش مثل فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش گردویی ، فرش روناسی و فرش آبی فیروزه ای فرش بادامی است که در مجموعه بازار فرش با ابعاد فرش 12 متری ، فرش 9 متری ، فرش 6 متری و قالیچه و کناره تولید می شود. فروشگاه اینترنتی زر فرش با نام تجاری zarfarsh نخستین فروشگاه عرضه کننده انواع فرش بوده که این بار در پوسته ای جدید و امکاناتی جدید در خدمت ایرانیان عزیز برای عرضه انواع فرش به صورت مستقیم از کارخانه و قیمتی ارزان با تضمین کیفیت ، قیمت و ضمانت نامه 10 ساله برای خرید فرش جدید از برند معتبر می باشد.

این فروشگاه دارای شاخه بندی محصولات متنوعی بوده تا خریداران بتوانند محصول فرش ماشینی مد نظرشان را با توجه به سلیقه ای که دارند در انواع مختلفی که در فروشگاه موجود می باشد خریداری کنند. فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با همکاری مستقیم کارخانه فرش ماشینی کاشان، با حذف واسطه های فروش شرایطی را فراهم کرده است تا خریداران بتوانند فرش مورد نیاز خود را “به قیمت کارخانه” خریداری کرده و در اسرع وقت از طریق باربری فرش خود را تحویل بگیرند. قیمت ارزانتری دارد و همچنین ساده بودن بافت ان برای تولید کننده میباشد و خطای بسیار کم در کج بودن ویا کوتاه درامدن فرش از دیگر مزایای فرش ماشینی کاشان میباشد. فرش های ارزان قیمت به دلیل ارزان بودن از جنس نخ پلی استر برای بافت آنها استفاده میشود . همچنین بهتر بودن نقش و باکیفیتتر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است. هنگامی که برای خرید فرش دستبافت اقدام کنید، تفاوت قیمت بین انواع مختلف این مدل فرش را به وضوح مشاهده خواهید کرد. اشاره کرد. نخی که در بافت فرش کاشان استفاده میشود و یا به اصطلاح نخ خاب فرش معمولا از دو نوع آکریلیک یا BCF میباشد بعضی از کارخانهای فرش کاشان برای بافت فرش ارزان قیمت و فرش قیمت مناسب دو نوع نخ فوق را مخلوط کرده که قیمت فرش کمتر باشد برای افرادی که توان خرید فرش گرانتر را ندارند.

امکان بافت فرش ارزان قیمت و فرش قیمت مناسب با وزن و قیمت متفاوت و همچنین نوع نخ اعم از نخ پلی استر بی سی اف و یا اکریلیک که معمولا با دستگاههای ۳۵۰ شانه، ۴۴۰ شانه و۵۰۰شانه بافته میشود. و نیز در تولید فرش میتوان از الیاف جدید ابریشم مصنوعی (پلی استر) هم استفاده کرد. این گروه به عنوان اولین تولیدکننده نخ 100% پلی استر فیلامنت جهت خاب فرش ماشینی و یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی در ایران است. فرشهای ۱۰۰٪ آکریلیک کیفیت بالاتری نسبت به بقیه فرشها دارند و قیمت بالاتری هم دارند فرش کاشان که با نخ Bcf بافت میشود ارزانتر میباشد و تولید کننده این نوع فرش کاشان با توجه قابلیت دستگاه فرش بافی میتواند براساس درخواست مشتری فرش ارزان قیمت تولید کند مثلا در مناطق جنوب ایران برای مراسمات از فرشهای ارزان قیمت استفاده میکنند و تولید کننده از نخهای Bcf استفاده کرده و فرش ۱۲متری را با وزنهای ۱۸یا ۱۹ تا ۲۵کیلیو گرم بافت میکند (وزن فرش باتوجه به خواسته مشتری در قیمت تاثیر دارد) که خواسته مشتریان را براورده میکند.

فرش افشان نقشه طلا با نخ اکرولیک هیت ست شده تولید شده که بالاترین کیفیت را برای این فرش ایجاد کرده است. شرکت تولیدی نیما بافت با نام تجاری فرش ماهور با هدف نوآوری صادرات و ایجاد اشتغال در سال ۱۳۷۶ در شهر کاشان احداث و به بهرهبرداری رسید. اقتصاد كهن ايران زمين بر پايه صادرات برخی كالاهای شاخص بنا نهاده شده بود كه فرش يك ستون محكم آن بوده و هست. از روزگاران كهن و زمانی كه فرش پازير يك بافته شد، در طي اعصار و قرون متمادی يا زمانی كه ايران در اقتصاد جهانی رگ حيات جاده ابريشم محسوب ميشد، حتی در روزگاری كه نفت و انرژی فسيلی در مركز توجه جهانيان قرار گرفت، همواره فرش ايرانی، در كنار هنرهای ديگر، در زمره نمادی از ايران جای داشته است. کارخانجات فرش پارس دارای یکی از بزرگترین و کاملترین خطوط تولید فرش ماشینی کشور است. فرش پارس تولید کننده طیف گستردهای از محصولات نساجی از جمله فرش ماشینی، موکت تافتینگ، موکت چاپی، چمن مصنوعی، کیسه، تسمه و چتایی است.