تنها طرح و رنگ بندی متفاوتی دارند

به چین خوردگی یا جمع شدگی هایی که در حاشیه یا متن فرش ایجاد می شود، کیسی فرش می گویند. بسیاری از ما میپرسند چین خوردگی یا کیسی فرش را چگونه رفع کنیم؟ نخ تار در این نوع از فرشهای ماشینی از جنس صددرصد پنبه میباشد ، نخ پودی هم که مورد استفاده قرار میگیرد از جنس صددرصد کنف یا جوت است اما مهم ترین قسمت که همان نخ پرز یا خاب میباشد در این نوع فرش ها باید از جنس صددرصد پشم خالص نو و ضد بید شده ، باشد. کارخانه فرش کاشان بزرگترین کارخانه تولید کننده فرش کاشان در ایران که دارای دستگاه فرش 1200 شانه ، 1000 شانه ،700 شانه و 500 شانه با تیم حرفه ای طراحی ، بیشترین کلکسیون از فرش های ماشینی را با رنگ بندی های متنوع دارا میباشد . در کنار تاریخچه درخشان صنعت فرش کاشان، عوامل گوناگونی سبب مشهور شدن این صنعت در دنیا در حال حاضر میباشد، 80 % کارخانجات و شرکت های فرش ماشینی کاشان از بهترین و به روزترین ماشین آلات بافندگی روز دنیا برای تولید انواع محصولات خود استفاده می کنند، همچنین بهره گیری از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه از دیگر عوامل باکیفیت بودن فرش کاشان در مقایسه با سایر تولیدات در سطح جهانی میباشد.

همچنین این مجموعه در حال تلاش برای راهیابی به بازارهای جهانی خرده فروشی فرش از طریق وب سایتهای معروفی همچون آمازون (Amazon) و ای بی (Ebay) است تا محصولات خود را به طور مستقیم از دست تولیدکنندگان به دست مصرف کنندگان بین المللی برساند. سهولت در خرید فرش درجه یک کاشان و ارائه فرش با کیفیت، همواره جز اهداف وب سایت فرش کاشان بوده است و همیشه بر این تلاش شده است که محصولات با کیفیت همراه با ارائه ی ضمانت نامه های معتبر و کتبی خود کارخانه، جهت تضمین کیفیت و دوام فرش ها به دست فروشندگان و مصرف کنندگان محترم برسد . فروشگاه پارسی فرش جهت فراهم نمودن خرید اینترنتی فرش ماشینی، تابلو فرش های نفیس، گلیم فرش، فرش فانتزی، پشتی ماشینی، همچنین طراحی تابلو فرش و بافت تابلو فرش های تصویری (تبدیل عکس به تابلو فرش) برای تمام هم وطنان و عرضه انواع فرشینه به تمام نقاط ایران گرد هم آمده است.پارسی فرش از نخستین روز تاسیس با تلاش تمام عوامل مجرب خود سعی در تولید و فروش مرغوب ترین فرش های ماشینی با ارزان ترین قیمت داشته است.

فرش افشان نقشه طلا با نخ اکرولیک هیت ست شده تولید شده که بالاترین کیفیت را برای این فرش ایجاد کرده است. نقشه طلا رنگ ترمه ای نقشه بسیار زیبا و جدید افشان طلا از فرش های ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ است که به صورت گلبرجسته بافت شده است. زمینه رنگی اصلی این فرش رنگ ترمه ای بوده و همچنین از نخ طلایی در زمینه این فرش از رنگ طلایی استفاده شده که به فرش طلاکوب معروف شده است. رنگ زمینه فرش نادیا رنگ ترمه ای است که در این فرش از نخ رنگ طلایی نیز استفاده شده که محصول به صورت طلاکوب نمایان می شود. رنگ آمیزی فرش دستباف مصاحبه با : استاد ابراهیم میرزایی استاد عبدالله میرزایی بیش از 40 سال در زمینه ی طراحی و رنگ فرش دستباف سابقه دارند. مردم از قدیمالایام این شب را که بلندترین شب سال است جشن میگرفتهاند. شب یلدا یا شب چله، یکی از شبهای مهم در ایران باستان بوده است. از نظر تاریخی؛ حدود چهل سال است که انواع طرح فرش ماشینی در ایران تولید می شود و با گذشت زمان عواملی چون ، طرح های بسیار متنوع و متفاوت و همچنین قیمت مناسبی که به دلیل سرعت تولید و نوع الیاف و مواد اولیه ی آنهاست ، سبب استقبال زیادی از سوی مردم شده است.

با وجود اینکه فرشهای ماشینی در ایران توسط ماشین آلات و با کیفیت بالایی تولید میشوند ولی لازم به ذکر است که با این حال فرش دستباف به دلیل نوع گره هایی که در بافتشان زده میشود و همچنین الیاف طبیعی و با کیفیتی که دارند ، دارای عمر طولانی تری میباشند و از آنجاییکه توسط هنرمندان قالیباف تهیه و تولید میشوند ارزش هنری بسیار زیادی نیز دارند. انجمن علمی فرش ایران نشست علمی تخصصی با عنوان «پژوهش در شیوههای قالیبافی از نگاه یک محقق در آمریکا» را برگزار میکند. در سی پرشیا فرش شهرهای مختلف ایران که از گذشته مراکز مهم قالیبافی هستند ارائه میگردد. همچنین انواع فرشهای روستایی و عشایری که در دکوراسیونهای مدرن و سنتی مورد توجه است در سایزهای متنوع به مشتریان عرضه میگردد. واکنشهای پلیمریزاسیون در مجاورت کاتالیست و حرارت، تکمیل و پلیمر تولید شده جهت استفاده به واحدهای ریسندگی پمپ میگردد. بزرگترین شرکت های تولید فرش 1200 شانه با دیجی فرش قرارداد دارند. فرش ماشینی به صورت فرش 500 شانه، فرش ماشینی 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و جدیدترین محصول موجود فرش 1500 شانه تولید می گردد. برای زیبایی این محصول از نخ مخصوصی استفاده شده که محصول نهایی به صورت گلبرجسته نمایان می شود.