بلیط قطار – خرید اینترنتی بلیط قطار سریع و آسان

اگر سر و صدای مسافران، گریه کودکان و حتی رفت و آمد ماشینها در جاده شما را ناراحت میکند میتوانید یک هدفون همراه ببرید و در طول سفر با اتوبوس بهخصوص در طول شب گوشهایتان را با آن بپوشانید. در این واگنها شما میتوانید از شبکه WIFI استفاده کنید.در واگنهای درجه 2 صندلیها فاصله کمتری از هم دارند و محفظهای در بالای سر مسافران برای قراردادن چمدانها طراحی شده است. مانیتور در کوپهها تعبیه شده و امکان استفاده از آرشیو فیلم و موسیقی وجود دارد. با استفاده از قطارهای سریعالسیر در وقت خود صرفه جویی میکنید. برای همین سفر با قطار را سفر سبز نام نهادهاند.- بلیتهای قطار دارای شرایط کنسلی راحتتری هستند.شما در قطار به راحتی میتوانید با کودکانتان، برایشان کتاب بخوانید، با آنها فیلم ببینید و یا در راهروی واگنها باهم قدم بزنید.کنترل کودکان و راست و ریس کردن کارهای نوزادان در قطار بسیار آسانتر از هواپیما است. شرایط جوی تاثیری در حرکت قطار ندارد.در مسیرهای طولانی قطار «شبرو» را پیشنهاد میکنیم که میتوانید با توجه به تعداد همسفرانکوپهای ۴،۳،۲،۱ و ۶ تخته را انتخاب کنید.- کوپه های 1 و 2 تخته حمام و دستشویی اختصاصی دارند. بلیط اتوبوس نیز شرایط نسبتاً یکسانی دارد. در سفر با قطارهای نورالرضا مسافران میتوانند هنگام خرید بلیط وعده غذایی خود را هم از منوی پیشنهادی رزرو کنند و در صورتی که غذا را رزرو نکرده باشند امکان خرید غذا در واگن هم وجود دارد .

با توجه به این امکان دیگر نیازی نیست تا چندین بار وب سایت توسط مسافر چک شود و در لحظه ای که کنسلی صورت پذیرد، بلیت به صورت خودکار خریداری خواهد شد. مسافران باید در قبال تحویل بارشان به شرکت مسافربری، برچسب شمارهدار مربوط به بار خود را دریافت کنند. امکان خرید سریع و آسان بلیط قطار، به ویژه در ایام اوج سفر مثل نوروز و تابستان را فراهم میکند. این امکان همزمان در وب سایتهای فروش اینترنتی بلیت و دفاتر معتبر (آژانس های مسافرتی) فراهم شده است. بنابراین مسافران باید با برنامه ریزی قبلی و اطلاع از تاریخ پیش فروش بلیط قطار اقدام به خرید نمایند. برای اطلاع از آخرین قیمت بلیط قطار در مسیر مورد نظر خود کافیست سری به سامانه علیبابا بزنید و با مشخص کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر، لیستی از پیشنهادات را دریافت کنید. در صورت بزرگ بودن چمدان باید بار خود را در ابتدا یا انتهای هر واگن در جای مربوطه بگذارید. علاوه بر اینها، گاهی اوقات کوتاه بودن مسیر باعث می شود که تنها اتوبوس مناسب چنین سفرهایی باشد.

با وجود متفاوت بودن این آمار در کشورهای مختلف، به خوبی می توان فهمید که انتخاب زمان مناسب در خرید بلیط هواپیما تا چه حد می تواند در نرخ آن تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال در زمان مسافرت های نوروزی که تعداد سفرها به اوج خود می رسند نیز شاهد پیش فروش هستیم. مسافران پس از شروع زمان پیش فروش می توانند با مراجعه به سایت هایی مانند رسپینا بلیط خود را تهیه نمایند. سفر با اتوبوس با اینکه به زمان بیشتری از سفر با هواپیما و قطار نیاز دارد اما لذت متفاوت تری نیز می بخشد. رزرو بلیت هواپیما خارجی از طریق فلایتیو، با توجه به اینکه نماینده رسمی کلیه خطوط هواپیمایی است، فاقد هزینه و صندلی پرواز شما براساس قوانین ایرلاین از چند ساعت تا چند هفته قابل رزرو شدن است. فلایتیو بلیط هواپیما ارزان از تمام ایرلاین های داخلی و خارجی را برای شما ارایه می کند. این شما و این هم تنوع بالایی از بلیط قطار ارزان و کوپه دربست از شرکتهای راه آهن مختلف! بعضی از شرکتهای ریلی امکان حمل خودرو را برای شما در نظر گرفتهاند که در صورت انتخاب این گزینه، مبلغی به هزینههای سفر شما اضافه میشود. این یک امکان فوق العاده برای تهیه بلیط هواپیما با قیمت مناسب برای مسافران است.

در واگنهای درجه 1 تعداد صندلیها کمتر است در نتیجه فاصله صندلیها از هم بیشتر و جای جلو پا بازتر است؛ همچنین فضای بیشتری برای قرار دادن چمدانها در نظر گرفته شده و در برخی مسیرها پذیرایی در کنار صندلی مسافر وجود دارد. ناوگان این شرکت ریلی شامل 87 دستگاه واگن پارسی، 23 دستگاه واگن اتوبوسی آلمانی و واگنهای شش تخته لوکس هستند. قطار شش تخته پارسی که در مسیرهای ریلی پرتردد مسافران را جابه جا میکند، امکانات لازم برای سفری راحت را در اختیار مسافران قرار میدهد. لپ تاپ خود را به برق زده و فیلم مورد علاقهتان را ببینید و در برخی مسیرها میتوانید به شبکه WIFI متصل شوید.- قطار به کوچکترین شهرها و روستاها میرود. بلیط قطار را مراکز زیادی عرضه میکنند اما انگشتشمارند آنهایی که امکان ارائه تمام خدمات موجود در شبکه راهآهن کشور را دارند. از میان تمام این مسیرها فقط در مسیر تبریز-مشهد-تبریز امکان ثبت سفارش غذا هنگام تهیه بلیط وجود دارد. هزینه صبحانه و در برخی موارد شام در بلیت لحاظ شده است.- سفر با قطار کمترین آلودگی را برای محیط زیست دارد. هرچند پیشنهاد میکنیم در هنگام تهیه بلیت از وجود واگن رستوران در قطار خود اطمینان حاصل کنید. در برخی مسیرها هزینه صبحانه و شام نیز در بلیت لحاظ شده است.