بلیط قطار – خرید اینترنتی بلیط قطار سریع و آسان

اما اگر در روزهای شلوغ همچون ایام نوروز قصد سفر دارید، شاید بلیط چارتری قیمت یکسان یا حتی بیشتری نسبت به بلیط های سیستمی داشته باشد. در سال های اخیر سفر هوایی طرفداران بسیار بیشتری پیدا کرده است. خرید اینترنتی انواع بلیط سفر از جمله بلیط قطار همچنین موجب میگردد تا پروسه استرداد بلیط قطار نیز به راحتی و به صورت آنلاین، صورت پذیرد. به محض ورود با نوشیدنی خوشامدگویی از مهمانان پذیرایی میشود و دمپایی راحتی برای تردد در راهرو در اختیار آنها قرار میگیرد. در کنار همه اینها، استرداد هر تعداد بلیط در علیبابا به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام میشود. رزرو بلیط قطار، سفر با قطار را راحتتر از همیشه کرده است. چنانچه لازم باشد در مسیر سفر وعدههای غذایی اصلی را میل کنید، میتوانید از رستوران قطار سفارش دهید. در سفر با قطارهای نورالرضا مسافران میتوانند هنگام خرید بلیط وعده غذایی خود را هم از منوی پیشنهادی رزرو کنند و در صورتی که غذا را رزرو نکرده باشند امکان خرید غذا در واگن هم وجود دارد . سفر با قطار نیز جزء سفرهای بسیار لذت بخش است. در سفرهای زیارتی، که اغلب گروهی و به صورت خانوادگی انجام میشود، استقبال از قطار بسیار زیاد است.

اگر در مقصد شما جشنواره یا نمایشگاهی برگزار می شود، احتمالاً تقاضا برای خرید بلیط زیاد است. اگر در روزهای خلوت سال باشید، احتمال خالی بودن برخی صندلی ها زیاد است. دستهبندی این قطارها شامل کلاس ویژه (تندروی پردیس)، کلاس یک (صبا و ارم) و کلاس سه (اتوبوسی، دو طبقه مترویی و معمولی صندلی) میشود. کسانی که تا پیش از این سفر با هواپیما انتخاب اولشان بود، در صورتی که دغدغه زمان نداشته باشند، این قطارها را برای سفر انتخاب میکنند. در ایران سفر با هواپیما را اغلب هم معنا با سفرهای لوکس و سفر با اتوبوس را سفرهایی مقرون به صرفه میدانند، در نتیجه سفر با قطار انتخابی بین این دو است. قطار مجلل زندگی به روزترین و لوکسترین قطاری است که شرکت ریلی رجا وارد ناوگان ریلی کشور کرده است و برای کسانی که ترس از پرواز دارند و سفرهای لوکس و راحت را ترجیح میدهند انتخابی ایدهآل است، چرا که ظاهر قطار زندگی و امکانات کوپههای چهار نفره آن بسیار متفاوت است. واگنهای چهار تخته سهند مسافران را در مسیرهای ریلی تهران-تبریز-تهران، تهران-مشهد-تهران، تهران-یزد-تهران، تهران-اصفهان-تهران و تبریز-مشهد-تهران جا به جا میکنند. شركت قطارهاى مسافربری رعد تبریز در سال ۱۳۸۲ در بخش حمل و نقل ریلی مسافری آغاز به کار کرد.

شرکت راه آهن بنیاد شرقی که امروزه آن را با نام بنریل میشناسیم در سال 1373 با خرید 10 واگن مسافری و 100 واگن باری فعالیت خود را در بخش مسافری و باری ریلی کشور آغاز کرد. در سال 1384 شرکت قطارهای مسافری کوثر فعالیت خود را با خرید دو رام قطار مسافری غزال در صنعت ریلی ایران آغاز کرد. خرید 134 دستگاه واگن مخزندار مخصوص حمل و نقل مواد نفتی و روغنی آغاز فعالیت ریل سیر کوثر در زمینه حمل بار بود. این شرکت در ابتدا زیرمجموعه بخش دولتی بود و در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شد. حضور بارگاه امام رضا در مشهد، برگزاری سمینارها و همایشهای مختلف و اجرای پروژههای تجاری، این مسیر را به یکی از پررونقترین مسیرهای ریلی تبدیل کرده است. وبسایت علیبابا امکان خرید و استرداد آنلاین تمام قطارهای شرکت ریلی رجا را فراهم کرده است و مسافران میتوانند در کمتر از دو دقیقه بلیط قطار مورد نظر را جستجو و خرید خود را نهایی کنند. در شروع جستجو گزینه ای برای دربست کردن کوپه قطار وجود دارد. نشستن در کوپه قطار و دیدن جزئیات مسیر لذت بسیار خاصی دارد. همچنین قطارهای سهند رعد از اوایل دهه ۸۰ شروع به جابهجایی مسافران کردند و به تدریج گستره فعالیت خود را از مسیر تهران-تبریز به سایر مسیرها توسعه دادند.

از میان تمام این مسیرها فقط در مسیر تبریز-مشهد-تبریز امکان ثبت سفارش غذا هنگام تهیه بلیط وجود دارد. رستوران و فروشگاه تنقلات در تمام مسیرها وجود دارد. بلیط چارتر برای همه سنین قیمتی یکسان دارد. همچنین در صورتی که قصد خرید بلیط برای تعداد مسافران بیشتری را داشته باشید و میخواهید صندلیهایتان در کنار هم باشد، کافیست با پشتیبانی علیبابا تماس بگیرید. اینجا است که می توان همان بلیط را با قیمت کمتری تهیه کرد. در ادامه راهکارهای خرید بلیط با ارزان ترین قیمت را بررسی خواهیم کرد. باید با راهکارهای گرفتن تخفیف آشنایی داشته باشید تا بتوانید کم ترین قیمت را برای خرید بلیط پرداخت کنید. قیمت هر نفر کسری برای کوپه دربست کمی کمتر از قیمت بلیط یک بزرگسال عادی است. آقایان و خانم هایی که به تنهایی با قطار سفر می کنند می توانند بلیط خود را در کوپه ویژه برادران و خواهران خریداری نمایند. اگر گروهی سفر میکنید و یا اگر کودکان کمسنوسال همراه شما هستند، کوپههای دربست را به شما پیشنهاد میکنیم. سیستم به صورت خودکار پس از خرید صندلی های دیگر کوپه را برای شما ذخیره می کند.